Tolerantiško jaunimo asociacija: civilinė sąjunga nesuteiks jokių šeimos teisių, tad neaišku, kam ji reikalinga

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Tolerantiško jaunimo asociacija: civilinė sąjunga nesuteiks jokių šeimos teisių, tad neaišku, kam ji reikalinga

Ant, 05/24/2022 - 12:00
Kategorija:
0 komentarų

Šiandien Tolerantiško jaunimo asociacija išplatino viešą pareiškimą, kuriame teikia siūlymus civilinės partnerystės pataisoms. Pareiškime organizacija pažymi, kad rūpinimasis žmogaus teisėmis ir lygiateisiškumu kol kas tėra tik garsus šūkis, kurios nepatvirtina nei darbai, nei akivaizdūs faktai. Užuot suteikus visoms šeimoms deramą teisinį pripažinimą ir apsaugą, valdantieji siūlo sprendimus, kurie žemina dalį šeimų.

Civilinės sąjungos samprata "yra taisytina pripažįstant, kad partnerių santykiai yra šeimos santykiai. Tai svarbu ne tik užtikrinant visų šeimų fundamentines žmogaus teises bei prigimtinį orumą, bet ir dėl to, kad įstatymai ir kiti teisės aktai nustato šimtus įvairių teisių, galimybių ir garantijų, kurios taikomos tik šeimoms (šeimos nariams), tad jomis partneriai negalėtų naudotis pagal siūlomą reglamentavimą.", - rašoma pareiškime.

Rašte pažymima, kad dabar siūloma civilinė sąjunga bus susijusi su daugybe biurokratinių procedūrų. Ją bus sunku nutraukti, poroms vis tiek teks sudaryti papildomus susitarimus ir įgaliojimus, taigi tokios sąjungos nauda artima nuliui.

"Nors partneriai vienas kito vaikų atžvilgiu, pagal siūlomą projektą, neturėtų jokių teisių ir pareigų bei būtų laikomi svetimais žmonėmis (partneriai net negalėtų pasiimti vienas kito vaikų iš ugdymo įstaigos), tačiau kažkodėl nutraukiant tokią partnerystę jau būtų atsižvelgiama į nepilnamečių vaikų interesus. Taigi apie vaikus mąstoma tik partnerystę nutraukiant, o pačioje partnerystėje apie vaikus nepagalvota. Manytina, kad tokiose partnerystėse atsidūrę vaikai bus diskriminuojami, bus pažeista ir jų teisė į šeimos ryšius", - teigia organizacija.

Atsižvelgiant į pateikiamus argumentus, Tolerantiško jaunimo asociacija siūlo taisyti Civilinės sąjungos projektą, o jei jis nebus pataisytas - jo iš viso nepriimti.

Visą laiško tekstą galim rasti ČIA.