Partnerystę keičia Civilinės sąjungos projektas. Turi 60 narių palaikymą

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Partnerystę keičia Civilinės sąjungos projektas. Turi 60 narių palaikymą

Pir, 05/16/2022 - 12:36
Kategorija:
0 komentarų

Panašu, kad partnerystės įstatymas palaidotas. Jį pakeis naujas - Civilinės sąjungos projektas. „Projektas susijęs su dviejų asmenų civilinio statuso apibrėžimu Lietuvos įstatymuose“, – Eltai teigė Laisvės frakcijos Seime seniūnas Vytautas Mitalas. Spaudos konferencijoje jis sakė turintis užsitikrinęs 60 Seimo narių iš daugumos palaikymą.

„Partnerystės įstatymas Seime buvo atmestas, tai dabar buvo redaguojamas kitas, kitokio truputį teisinio pobūdžio projektas. Svarbiausia jo dalis yra ta, kad yra sukuriami teisiniai santykiai tarp poros žmonių, kurie nesusituokę, bet gyvena kartu. Ir visiškai nesvarbu, ar tai tos pačios lyties asmenys gyvenantys kartu, ar skirtingų lyčių asmenys“, – Eltai sakė E. Gentvilas.

„Projekte numatoma, kad žmonės pas notarą sudaro civilinę sąjungą ir yra Registrų centre užfiksuojama, kad šie žmonės gyvena kartu, veda bendrą šeimos ūkį, bendrą jungtinę nuosavybę. Todėl kokiu nors skyrybų atveju jiems nebereikia įrodinėti, kad jie kartu gyvendami nusipirko butą ir t. t.“, – pažymi jis.

Tai pat civilinę sąjungą sudariusiems asmenims, pasak E. Gentvilo, projekte numatoma teisė gauti informaciją sveikatos priežiūros įstaigose, veikti vienas kito vardu, paveldėti vienas kito turtą nemokant mokesčių.

Projektas pristatytas šiandien Seime vykusioje spaudos konferencijoje.

Konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikuliejienė sakė, kad įstatymo projekto tikslas gerbti visų žmonių pasirinkimus ir, “kad kiekvienas žmogus jaustųsi oriai”. Ji neprognozavo, kada ir ar projektas gali būti priimtas ir užsiminė, kad tikisi didesnio partijų iš opozicijos palaikymo, ypač tų, kurios partnerystės įteisinimą numatė Seimo rinkimų programose.

Laisvės frakcijos Seime seniūnas Vytautas Mitalas spaudos konferencijoje sakė, kad jie turi 60 Seimo narių iš valdančiosios daugumos palaikymą ir tikisi palaikymo iš tų, kurie jau balsavo ir už partnerystės įstatymą. Jis pabrėžė, kad šis projektas nėra tai, ko norėjo Laisvės partija.

E. Gentvilas sako, kad šis įstatymas būtų didelis žingsnis į priekį, nes kol kas žengti dar toliau nėra politinio palaikymo Seime. Projektas neapima vaikų klausimų.

Projekte atsisakoma idėjų dėl bendrų pavardžių ar civilinės metrikacijos. E. Gentvilas tikisi, kad galbūt dar šiame Seime būtų galima grįžti prie šių klausimų, bet tik ne šiuo metu.