Artūras Rudomanskis: šioje Seimo kadencijoje nebelieka laiko priimti partnerystės įstatymą

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Artūras Rudomanskis: šioje Seimo kadencijoje nebelieka laiko priimti partnerystės įstatymą

Tre, 05/11/2022 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Artūras Rudomanskis, Tolerantiško jaunimo asociacijos pirmininkas mano, kad partnerystės įstatymas vargu ar bus priimtas. Šioje Seimo sesijoje jau liko mažai laiko - nebent įstatymo pateikimui, o iki galutinio balsavimo dar reikia nueiti ilgą kelią. Įvertinant tai, kad 2023 metais vyks savivaldybių tarybų rinkimai, o vėliau ir rekordinis skaičius kitų rinkimų, kurių metu vengiama Seime svarstyti kontraversiškus įstatymus - tikimybė, kad partnerystė bus įteisinta yra labai menka.
 

Savo nuomonėje Artūras Rudomanskis pažymi, kad "Tobulinti" Seimo nusiųstas partnerystės įstatymas veikiausiai nebus toks, kuris užtikrins daugiau lygiateisiškumo. Net ir Seimo jau svarstytame projekte vengta tam tikrų sąvokų. Viena jų - šeima.

"Visgi nors įstatyme nė karto nebuvo pavartotas žodis „šeima“, akivaizdu, kad ir tai užkliuvo daliai homofobiškų politikų, nes jie žino, kad Europos žmogaus teisių teismas, kurio sprendimai galioja ir mums, šeimos sąvoką aiškina plačiai, o Konvencijos 8 straipsnyje sąvoka „šeima“ neapsiriboja tik santuokos pagrindu sukurtais santykiais, bet gali apimti ir de facto šeiminius ryšius, jei asmenys gyvena kartu nesudarę santuokos", - sako A. Rudomanskis.

Kita problema, kurią mini Tolerantiško jaunimo asociacijos pirmininkas - vaikų klausimas. Jie jau auga LGBTQ+ šeimose ir jų apsauga valstybei turėtų būti prioritetu. Vis dėlto, šis klausimas ignoruotas partnerystės įstatyme.

A. Rudomanskis taip pat skaičiuoja realiai likusį laiką įstatymui priimti. Jis pažymi, kad būtini bent trys balsavimai Seime, taip pat svarstymas komitetuose, o dar pertraukos tarp sesijų. Pavasario sesija baigiasi birželio pabaigoje - taigi viską įvertinus šio įstatymo priėmimas šioje sesijoje tampa vargu ar įmanomas.

Visoms šioms procedūroms reikia pakankamai daug laiko, be to, nereikia pamiršti, kad kas 3 savaites daromos vienos savaitės plenarinių posėdžių pertraukos. O pavasario sesijos pabaiga ne už kalnų – birželio pabaigoje.

"Žinant, kad rudens sesijoje bus svarstomas biudžetas, 2023 m. pavasarį vyks savivaldybių tarybų rinkimai, o 2024 m. visa puokštė rinkimų – Respublikos Prezidento, Europos Parlamento ir Seimo, Partnerystės įstatymo galime ir nesulaukti", - teigia A. Rudomanskis.