Nauja DNR „iškirpimo“ technologija gali būti kelias į ŽIV gydymą

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Nauja DNR „iškirpimo“ technologija gali būti kelias į ŽIV gydymą

Tre, 04/06/2022 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

„Exavir Therapeutics“, biotechnologijų įmonė, užsiimanti kova prieš ŽIV ir kitas virusines infekcijas, neseniai paskelbė novatoriško ir daug žadančio iki klinikinio tyrimo rezultatus, skelbia HIVplusmag. Tai gali būti naujas žingsnis gydymui nuo ŽIV. Unikali technologija leidžia tiesiogine to žodžio prasme pašalinti virusą iš asmens DNR.

Šis „iškirpimas“ atliekamas naudojant lipidų nanodalelių tiekiamą CRISPR-Cas9. Tiems, kurie nėra susipažinę su šia technologija, CRISPR-Cas9 yra veiksminga priemonė, kuri leidžia iškirpti ir pašalinti konkrečias DNR dalis. Lipidų nanodalelės tarnauja kaip priemonė CRISPR-Cas9 pasiekti DNR, kad ji galėtų pradėti naikinti virusą.

Paprasčiau tariant, CRISPR-Cas9 yra kaip žirkles. Nors žirklės puikiai kerpa, joms vis tiek reikia rankos, kuri parodytų kur reikia atlikti kirpimo veiksmą. RNR ir yra ta ranka.

Kai CRISPR-Cas9 baigia savo užduotį, tyrėjai tyrinėja DNR, kad sužinotų, kiek ŽIV dar liko. Pirminiai rezultatai yra daug žadantys.

„Mūsų taikomas būdas demonstruoja beveik visišką ŽIV pašalinimą in vitro, be aptinkamų tikslinių pakeitimų“, – sakė Howard Gendelman, vienas iš „Exavir Therapeutics“ įkūrėjų ir Nebraskos universiteto medicinos centro Farmakologijos katedros profesorius.

Taigi šis gydymas, panašu, gali visiškai išnaikinti ŽIV. Vis dėlto tai tik pradžia - dar reikės nemažai tyrimų ir ilgo laiko, kol toks vaistas bus patvirtintas.