1 minutė
Puolimas prieš žiniasklaidą. Transliuotojai kaltinami LGBTQ+ „propaganda“
Maskvos teismas apkaltino eilę transliuotojų, jog jie rodydami filmus bei serialus skleidžia LGBTQ+ „propaganda“. Išpuolio sąraše atsidūrė „Kinopoisk“, „Wink“, „Ivi“, „Amediteka“, „24TV“, „Digital Television“ ir „Beeline TV“.
Pasak teisėsaugos, minėti transliuotojai neva pažeidė šalies kovos su LGBTQ+ propaganda įstatymą, pranešė „The Moscow Times“. Tiesa, kodėl buvo priimtas toks sprendimas, viešai neatskleidžiama. Lieka neaišku kokiu transliuotu turiniu liko nepatenkinti Kremliaus valdomi ir kontroliuojami teisėjai.
„Mediazona“ pažymi, kad kelios bendrovės anksčiau buvo nubaustos baudomis už transliacijų turinį, kurį Rusijos valdžia apibūdino kaip „netradicinių“ santykių ir gyvenimo būdo propagavimu. Pastaraisiais metais „Wink“ ir „Kinopoisk“, „Ivi“ buvo nubausti keletą kartų.
Neoficialiai teigiama, kad kai kurie transliuotojai galėjo sulaukti baudų, nes rodė serialą „Heated Rivalry“. Serialas, paremtas autorės Rachel Reid serijos „Game Changers“ dalimi, kuri pasakoja apie du konkuruojančius profesionalius ledo ritulio žaidėjus, kurie vienas kitą įsimyli. Serialas sulaukė milžiniško susidomėjimo Rusijoje.
Asmenims, pripažintiems kaltais dėl LGBTQ+ propagavimo ar bendravimo su neegzistuojančiu LGBTQ+ judėjimu, gali būti skirtos baudos iki 400 000 rublių (apie 2650 eurų), o organizacijoms – 5 milijonų rublių (apie 33 100 eurų ) baudos.
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti