Sprendimas dėl partnerystės įstatymo nukeltas. Užkliuvo net vaivorykštės vėliavos

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Sprendimas dėl partnerystės įstatymo nukeltas. Užkliuvo net vaivorykštės vėliavos

Ant, 03/22/2022 - 12:23
Kategorija:
0 komentarų

Rita Tamošiūnienė Lietuvos regionų frakcijos vardu pasiūlė svarstymą dėl Seimo pavasario sesijos darbų programos atidėti iki kito posėdžio. 50 Seimo narių balsavus už, 60 prieš, 5 susilaikius - šiam pasiūlymui buvo pritarta.

Pagal Seimo statutą svarstant kiekvieną klausimą, iki balsavimo pradžios frakcijos reikalavimu, kurį paremia ne mažiau kaip 1/3 posėdyje dalyvaujančių Seimo narių, arba opozicinės frakcijos reikalavimu, kurį paremia ne mažiau kaip 1/5 posėdyje dalyvaujančių Seimo narių, daroma pertrauka. Taigi prie šio klausimo svarstymo bus grįžta kai prasidės vakarinis Seimo posėdis. Tikėtinas laikas - 16:45.

Balsavimas dėl klausimo atidėjimo neatspindi konkrečios Seimo narių pozicijos Partnerystės įstatymo atžvilgiu, tačiau jau galima matyti tam tikras indikacijas.

Prieš Seimo pavasario darbų programos svarstymo nukėlimą balsavo konservatoriai, dešimt Laisvės partijos, 8 Liberalų frakcijos nariai, suskilo socialdemokratų frakcija - 6 jų nariai nepritarė atidėjimui, 5 balsavo už. Pasiūlymą palaikė visos opozicinės frakcijos.

Beje, aistros dėl Partnerystės įstatymo jau kilo ir pačioje salėje. Seimo salės balkone susirinkusiais palaikyti Partnerystės įstatymo nepatenkinta valstietė Ligita Girskienė kreipėsi į Seimą su klausimu „ Aš noriu paklausti ar nepažeidžia asmenys Statuto demonstruodami vėliavas ir taip toliau Seimo salėje. Kažkodėl kitai visuomenės grupei nebuvo leista demonstruoti, kai jie stovėjo šitoj pusėj. O dabar mes matome...“.

Seimo pirmininkei paklausus koks Statuto straipsnis yra pažeidžiamas, Seimo narė negalėjo atsakyti ir pažadėjo pasitikslinti.

Apie emocijas Seime - trumpas ten esančių žmonių video ČIA.