Ukrainos karo kontekste Nacionalinio susivienijimo atstovas išstojo su rasistiniu pasiūlymų

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Ukrainos karo kontekste Nacionalinio susivienijimo atstovas išstojo su rasistiniu pasiūlymų

Pen, 03/04/2022 - 19:45
Kategorija:
0 komentarų

Vykstant karui Ukrainoje, Nacionalinio susivienijimo pirmininko pavaduotojas Vytautas Sinica siūlo išsiųsti iš Lietuvos „Afrikos ir Azijos ekonominius migrantu“ ir priimti ukrainiečius. Tokia mintis skirstyti žmones pagal kilmę sukėlė ne vieno socialinių tinklų vartotojo pasipiktinimą.

„Kaip išsiųsti namo to nenorinčius Afrikos ir Azijos ekonominius migrantus, ką daryti, jeigu namo nevažiuoja, daug kalbėta ir konkrečiai siūlyti sprendimai pernai. Viena aišku, kad lėšos, kurios buvo numatytos to nevertiems veltėdžiams - jei ir kiek prireiks - gali ir turi būti panaudotos ukrainiečiams, kuriems to iš tikro reikia.“, - rašo V. Sinica Facebook socialiniame tinkle.

Į Nacionalinio susivienijimo pareiškimą atkreipė dėmesį Lygių galimybių kontrolierė. Birutė Sabatauskaitė Facebook paskyroje pabrėžė, kad Nacionalinis susivienijimas ir Pro Patria „naudojasi esama situacija skirtingų asmenų grupių priešinimui ir rasistinio pobūdžio žinučių skleidimui“.

„Tai, kad Baltarusija užsiėmė tarptautinę teisę pažeidžiančia veikla, sudarydami ir net ragindami asmenis iš įvairių šalių vykti į ES, niekaip nepanaikina mūsų pareigos, sudaryti visiems prieglobsčio reikalingiems asmenims, nepriklausomai nuo jų kilmės šalių, sąlygas, atitinkančias žmogaus teisių standartus.

Dalis praėjusiais metais atvykusių asmenų gavo prieglobstį Lietuvoje. Todėl informacija apie tai, kad visi atvykusieji neturėjo teisės į prieglobstį, neatitinka tikrovės. Kiti asmenys, bėgę iš savo šalių dėl kitų priežasčių, tarp jų – ir ekonominių, nuo to nepasidaro asmenimis, kuriems neturėtų būti užtikrinamos jų žmogaus teisės vien dėl to, kad jie nėra iš mums kultūriškai artimų valstybių“, - rašoma komentare.

Birutė Sabatauskaitė taip pat pabrėžia, kad „Ukrainos gyventojai, šiuo metu bėgantys į skirtingas ES šalis, taip pat yra skirtingos tautybės, odos spalvos, negalios, seksualinės orientacijos, religijos ar kalbantys skirtingomis kalbomis, todėl reikalinga valstybės lyderystė užtikrinant visų atvykusių asmenų apsaugą ir pagalbos suteikimą atsižvelgiant į jų poreikius“.

V. Sinicos samprotavimai supykdė Karolį Vyšniauską: „Koks pigus triukas karo metu sau rinktis politinius taškus priešinant skirtingose pasaulio vietose kenčiančius žmones. Vytautas Sinica, tu nežinai, kodėl tie žmonės paliko namus, kad ryžtųsi eiti į Baltarusijos pasienio mėsmalę. Tu negyvenai jų gyvenimų, tu saugiai sėdi NATO ir ES ginamuose namuose. Europa dėl to ir nėra Baltarusija ar Rusija, kad čia kiekvienas žmogus turi turėti teisę į sąžiningą prieglobsčio prašymą“.

Į V. Sinicos mintis sureagavo ir Mantvydas Noreika: „Tiesiog va taip - pažiūri iš kur tu atvykai ir nusprendi. Jei iš Afrikos, Azijos - nevertas, o va jei iš Ukrainos - tai jau vertas. Įdomu kas davė tokią teisę V. Sinicai nuspęsti? Greitai prasidės žmonių rūšiavimas pagal akių spalvą. Kaip nacių laikais - kas yra arijas ir kas ne. Ir toks žmogus kviečiamas į nacionalinę televiziją išsakyti savo poziciją - čia normalu?“.