• Moteris

Seksualinis pavasaris arabų šalyse

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Seksualinis pavasaris arabų šalyse

Sek, 12/05/2021 - 23:21
Kategorija:
0 komentarų

Perversmas. Taip būtų galima pavadinti tai, ką bando pasiekti arabų moterys aktyvistės socialiniuose tinkluose, rašo lsveikata.lt. Jos daro tai, ko nepavyksta pačioms šalims: teikia moterims žinių apie jų kūną.

Arabų valstybės smarkiai atsilieka nuo daugumos pasaulio valstybių lyčių lygybės srityje, įskaitant reprodukcinės sveikatos ir seksualinio švietimo sritis. Remiantis 2018 m. Guttmacher instituto surinktais duomenimis, arabų šalyse apie 40 proc. nėštumų yra neplanuoti, o paauglių nėštumo atvejų skaičius yra didesnis nei vidutinis. Moterų lytinių organų žalojimas vis dar paplitęs Egipte, Sudane, Pakistane.

Jungtinių Tautų tyrimo duomenimis, nė viena arabų šalis nesiūlo visapusiško lytinio švietimo mokyklose. Tunisas, kuris yra socialiai liberališkiausia valstybė šiame regione, pernai pristatė nemokamą lytinio švietimo programėlę, tačiau planai dėl lytinio švietimo pamokų mokyklose sustojo pusiaukelėje.
Digital Matter icon

Kai moterų sveikatos aktyvistė Nour Emam nusprendė lavinti arabų moteris apie jų kūną, ši tema buvo toks tabu, kad vienas pirmųjų jos iššūkių buvo išsiaiškinti, kaip arabiškai pasakyti žodį „klitoris“. „Niekada to negirdėjau. Niekas šio žodžio nenaudoja“, – sako 29-erių Nour, kuruojanti vieną pirmųjų seksualinio švietimo platformų arabų pasaulyje. Socialiniuose tinkluose moteris turi šimtus tūkstančių sekėjų.

N.Emam nusprendė sutelkti visą dėmesį į reprodukcinę sveikatą ir lytinį švietimą, kai po vaiko gimimo išgyveno pogimdyvinę depresiją. Šiandien Instagramo ir TikToko platformose ji paskelbia šimtus vaizdo įrašų, kuriuose aptaria intymias temas. Kovo mėnesį ji pradėjo transliaciją apie seksualinę ir reprodukcinę sveikatą; pirmasis epizodas apie orgazmą pritraukė dešimtis tūkstančių klausytojų. Viena jos sekėjų Sarah el-Setouhy, apsilankiusi „Įvaldyk savo ciklą“ kursuose pasakoja, kad iki tol, buvo išmokyta tiesiog susigyventi su skausmingomis mėnesinėmis ir manė, kad susilaukus vaikų viskas atslūgs. „Ji suteikė man pasitikėjimo“, – pasakoja moteris ir priduria, kad N.Emam paskatinta kreipėsi į gydytoją. Neatsilieka ir kitos aktyvistės, kurios interneto pagalba apeina socialinius tabu bei vyriausybių cenzūrą.