+
Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
Man jau yra 18 metų
Man dar nėra 18 metų

Santykių ekspertai paaiškino iš kur kyla pavydas santykiuose

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

Santykių ekspertai paaiškino iš kur kyla pavydas santykiuose

Tre, 09/18/2024 - 19:15
Kategorija:
0 komentarų

Ekspertai teigia, kad pavydas kyla kai žmogus jaučiasi nesaugiai ir bijo, kad gali prarasti savo partnerį. Tai nėra savaime negatyvus jausmas, tačiau svarbiausia – kokias formas jis įgauna.

Du žmones ir poras konsultuojantys ekspertai nusprendė viešai pakalbėti apie santykius, kai pora nusprendžia užsiimti santykiais su kitais asmenimis. Jų nuomone – tokia situacija neabejotinai yra viena iš tų, kuri sukelia pavydą.

Zachary Zane svetainėje menshealth.com konsultuojantis skaitytojus teigė, kad šiek tiek pavydo dar niekam nepakenkė. Tuo metu Zhana Vrangalova, mokslų daktarė, Niujorke įsikūrusi sekso ir santykių konsultantė, pokalbyje bandė paaiškinti kur slypi pavydo šaknys.

Zhana Vrangalova: Pavydas yra didžiausia kliūtis žmonėms, galvojantiems apie nemonogamiškus santykius. Kai jie pradeda tai daryti, tai yra viena iš didžiausių problemų, su kuriomis jie susiduria, nes dauguma iš mūsų mažiau ar daugiau esame pavydūs. Mes turime pavydą, nes jis evoliuciškai yra įgimtas žmonėms. Taigi mes buvome sukurti taip, kad jaustumėmės sunerimę, kai bijome, kad galime prarasti savo partnerį.

Tai natūrali reakcija ir yra du skirtingi būdai tai spręsti. Vienas iš jų – sumažinti priežastis. Taigi žinodami, kokie žmonės, situacijos ar poelgiai sukelia pavydą, galime jo išvengti. Tokiu būdu galite užmegzti santykius, kuriuose nustatote taisykles ir ribas, kurių jūsų partneris neperžengs. Tačiau kitas būdas yra galvoti apie tai kaip apie galimybę augti ir suprasti, kas yra jūsų nesaugumas, o tada pabandyti tai įveikti su partnerio pagalba, tvarkantis su savo jausmais ir emocijomis.

Tai nėra labai malonus procesas, bet jis yra džiuginantis, nes jūs pasiekiate aukštesnį savęs ar savo partnerio supratimo lygį. Ir laikui bėgant kyla mažiau grėsmių prarasti savo partnerį net jei jis užsiims seksu su kuo nors kitu. Jūs tiesiog geriau susitvarkote su savo pavydu.

Zachary Zane: Taip, aš visiškai sutinku. Ir aš visada mėgstu sakyti, kad pavydas pats savaime nėra bloga emocija. Tai, kaip elgiatės su savo pavydu, parodo ar jis gali virsti kažkuo labai blogu ar neigiamu. Jei piktinatės ir kaltinate savo partnerį ir savo nesaugumą nukreipiate ant jo, tai yra blogai. Jei galiausiai patenkate į emocinę duobę, jaučiatės nesaugūs bei neverti savo partnerio, tai yra blogai. Bet jei jūs tiesiog patiriate pavydą, tai normalu.

Zhana Vrangalova: Viskas priklauso nuo to, ką mes darome su tuo pykčiu. Ar mes smogsime žmogui į veidą, ar kaip nors sureguliuosime tą pyktį? Mes galime susidoroti su pavydu, kaip ir su bet kokia kita neigiama emocija. Tai tikrai nemaloni emocija, bet mes nesame prieš ją bejėgiai.

Zachary Zane: Tikrai. Ir aš manau, kad pavydas suteikia, kaip sakėte, gerą progą apmąstyti ir įsigilinti, ir jūs galite išsiaiškinti, kodėl jaučiate pavydą. Ar bijote, kad šis žmogus jus paliks, ir jūs turite baimės dėl vienišumo problemų? O gal jūs nepatenkinate savo poreikių poroje? Žinote, yra skirtumas tarp pavydo ir to, kad „ei, tu penkias dienas per savaitę praleidi su savo kitu partneriu, ir aš norėčiau matyti tave dažniau“. Ir tai iš tikrųjų nėra pavydas. Tai tiesiog pripažinimas, kad jūsų poreikiai šiuo metu nėra patenkinti. Kai išsiaiškinsite, kodėl jaučiate pavydą, galite išspręsti tų problemų priežastis ir jums seksis daug geriau susidoroti su juo.