Ar vaikų atvirumas apie seksualinę orientaciją pagerina santykius su tėvais?

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Ar vaikų atvirumas apie seksualinę orientaciją pagerina santykius su tėvais?

Pir, 07/15/2024 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Santykiai su tėvais dažnai yra vieni svarbiausių žmogaus gyvenime. Meluoti, apsimetinėti ar rizikuoti būti atstumtam, bet jaustis sąžiningu prieš save ir tėvus – tokius pasirinkimus dažniausiai apsvarsto jauni žmonės. Šis klausimas yra svarbus ne tik LGBTQ+ bendruomenei, bet ir platesnei visuomenei, nes jis susijęs su šeimos emocinio ryšio ir psichologinės gerovės aspektais.

1995 metais atliktas kitas tyrimas atskleidė, kad 70% LGBTQ+ asmenų, kurie prisipažino savo tėvams apie savo seksualinę orientaciją, teigė, kad jų santykiai pagerėjo arba liko tokie patys. Tačiau 30% respondentų patyrė neigiamas pasekmes, įskaitant tėvų atstumą.

Moksliniai tyrimai rodo, kad daugeliu atveju atvirumas padeda kurti nuoširdumo ir pasitikėjimo atmosferą. Remiantis 2001 metais atlikta R. C. Savin-Williams studija, tėvai, kurie priima savo vaikų seksualinę orientaciją, dažniausiai sukuria stipresnį emocinį ryšį su savo vaikais. 2010 metais mokslininkai priėjo išvados, kad tėvų parama ir supratimas yra pagrindiniai veiksniai, kurie lemia teigiamus santykių pokyčius po prisipažinimo.

Taigi, tėvų parodyta parama savo vaikui po jo atsiskleidimo jiems leidžia sukurti daug geresnius santykius nei jie buvo iki tol. Vaikas imasi labiau pasitikėti tėvais, nes žino, kad bet kada galės kreiptis į juos pagalbos ir neturės kovoti su diskriminacija vienas.

Nors dauguma tyrimų rodo, kad atvirumas daugeliu atveju turi teigiamų aspektų, rezultatai nėra vienareikšmiški. Dalis LGBTQ+ asmenų patiria tėvų atstūmimą, kas gali sukelti didelį emocinį skausmą ir pabloginti santykius. Taigi, svarbu ne tik atvirumas, bet ir tėvų požiūris bei pasirengimas priimti savo vaiko seksualinę orientaciją.

Tam didelę įtaką turi kultūriniai ir socialiniai aspektai. Stereotipai, teisinė sistema, politiniai lyderiai – tai tik keli aspektai, kurie formuoja bendras nuotaikas LGBTQ+ atžvilgiu. 2000 metais mokslininkai pastebėjo, kad šalyse kur homoseksualumas vis dar yra stigmatizuojamas, vaikų atvirumas gali sukelti didesnius konfliktus šeimoje.

Tačiau net ir tokioje visuomenėje gyvenantiems žmonėms sulaukus tėvų palaikymo jie lengviau susitaiko su savo tapatybe, sumažėja vidinę įtampa, nerimas, išvengiama depresijos, kuri dažnai susijusi su nuolatiniu slapstymusi nuo savo artimųjų.