Graikijoje 24 humanitarinės pagalbos darbuotojai bus teisiami dėl pagalbos migrantams

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Graikijoje 24 humanitarinės pagalbos darbuotojai bus teisiami dėl pagalbos migrantams

Tre, 12/01/2021 - 12:29
Kategorija:
0 komentarų

24 humanitarinės pagalbos darbuotojai bus teisiami, nes padėjo migrantams pasiekti Graikiją 2016 – 2018 m. migrantų krizės metu, rašo Alfa.lt. Jų gali laukti penkerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Kaltinamiesiems buvo paskelbta daugybė kaltinimų, tarp kurių šnipinėjimas, dokumentų klastojimas ir neteisėtas radijo dažnių naudojimas. Teismo procesas vyks Lesbo saloje, kuri buvo migracijos krizės karščiausias taškas.

Žmogaus teisių atstovai šį procesą vadina „politiškai motyvuotu“, o tarptautinis judėjimas, nukreiptas prieš žmogaus teisės pažeidimus, „Amnesty International“ tikina, kad kaltinimai yra „farsas“.

Airijos pagalbos darbuotojas Seanas Binderis, kuriam gresia teismas, sakė Airijos transliuotojui RTÉ: „Džiaugiuosi galėdamas apsiginti, žinau, kad nepadariau nieko blogo, ir mes galime tai įrodyti“. „Esu kaltinamas nusikaltimais, kuriuos, kaip manoma, padariau likus metams iki to laiko, kai kada nors buvau saloje“, – pridūrė jis.

„Amnesty International“ Europos regioninio biuro direktorius Nilsas Muižnieksas savo pareiškime teigė: „Jiems pateikti kaltinimai yra farsas ir todėl jie niekada neturėjo būti teisiami“. „Šis simbolinis atvejis parodo, kiek toli Graikijos valdžia nueis, kad atgrasytų žmones nuo pagalbos pabėgėliams ir migrantams. Gelbėjimo operacijų sustabdymas netrukdo žmonėms leistis į pavojingas keliones, o tiesiog daro tokias keliones pavojingesnes“, – pridūrė jis.

Daugiau Alfa.