Kirilkinas: „Homofobai vyrai Lietuvoje mėgsta numesti skreplį, prasilenkdami su manimi“

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Kirilkinas: „Homofobai vyrai Lietuvoje mėgsta numesti skreplį, prasilenkdami su manimi“

Št, 06/01/2024 - 10:13
Kategorija:
0 komentarų

Dainininkas Ruslanas Kirilkinas teigia, kad per dvidešimt metų Lietuvos visuomenės požiūris į homoseksualius asmenis mažai kuo pasikeitė. Vinintelis pokytis – jo reakcija į išpuolius. Iki šiol jį labiausiai skaudina kai kurių tėvų skatinama neapykanta LGBTQ+ žmonių atžvilgiu ir išsižadėjimas savo nuosavų vaikų, jei jie priklauso šiai bendruomenei.

„Homofobai vyrai Lietuvoje mėgsta numesti skreplį, prasilenkdami su manimi gatvėje, kitaip tariant apspjauti man kelią, lyg pažymėdami kažkokiu tai gėdos krikštu“, - duodamas interviu Delfi teigia Ruslanas pridurdamas, kad patyčių paprastai sulaukia tiek iš vyresnių, tiek iš jaunų žmonių.

Jo teigimu, atlaikyti panašius išpuolius padeda „stora oda“. Kita vertus jį iki šiol giliai jaudina tėvų elgesys su savo vaikais.

„Nemaloniai stebina jaunų tėvų komentarai, kurie skatina agresiją, kursto neapykantą ir pasisako prieš LGBT vaikus. Jie drąsiai kalba apie tai, kad išsižadėtų tokių savo vaikų ar net su jais susidorotų. Žinau ne vieną pavyzdį, kai daug jaunų žmonių, nesulaukę savo aplinkos palaikymo dėl homoseksualumo, tiesiog emigravo ir atsiskyrė nuo savo šeimų“, - teigia atlikėjas.

Jo nuomone, padėtį šalyje keisti iš esmės turėtų švietimas bei partnerystės įteisinimas. Kitas svarbus aspektas – žinojimas, kad kurstymas susidoroti neliks nepastebėtas ir neįvertintas teisėsaugos.

Ruslanas pažymi, kad LGBTQ+ bendruomenė nereikalauja kažko sunkiai įveikiamo, ar neįtikėtinų permainų.

„Mes norime turėti laisvę mylėti, turėti socialines garantijas kaip šeima ir truputėlio pagarbos. Tiek nedaug, kad galėtume jaustis žmonėmis, o ne rūšimi“, – Delfi sako R. Kirilkinas, kuris su savo draugu Domantu gyvena Šilutėje ir dažnai sulaukia nemalonių replikų ir komentarų.