Po COVID sutriko erekcija? Mokslininkų pirminės išvados kelia nerimą

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Po COVID sutriko erekcija? Mokslininkų pirminės išvados kelia nerimą

Sek, 02/13/2022 - 20:00
Kategorija:
0 komentarų

Pranešimų apie buvusius COVID-19 pacientus, kurie po užsikrėtimo patyrė impotenciją ar erekcijos disfunkciją, padaugėjo visame pasaulyje. Šį efektą pradėjo tirti ir mokslininkai, skelbia Metroweekly.

Majamio universiteto bandomajame tyrime, paskelbtame 2021 m. liepos mėn. „World Journal of Men's Health“, teigiama, kad jis „pirmasis parodė COVID-19 viruso buvimą varpoje, praėjus daug laiko“ nuo užsikrėtimo.  Tai rodo, kad plačiai paplitę ląstelių pažeidimai „gali prisidėti prie erekcijos disfunkcijos“.

Po kelių mėnesių Floridos universiteto sveikatos tyrimas, paskelbtas žurnale „Endocrinological Investigation“, parodė, kad „vyrams, sergantiems COVID-19, daugiau nei tris kartus didesnė tikimybė, kad jiems bus diagnozuota erekcijos disfunkcija, nei tiems, kuriems koronavirusu neserga“.

Visai neseniai pasakojimas apie 30 metų vyrą, kuris sako, kad jo anksčiau buvęs didesnio nei vidutinio dydžio penis susitraukė dėl COVID infekcijos, sulaukė žiniasklaidos susidomėjimo. Tai kas atrodo kaip pokštas, mokslininkams kelia nerimą.

Daktaras Tom Hope iš Šiaurės Vakarų universiteto Vilties laboratorijos Čikagoje pabrėžia, kad tyrimams atlikti reikia konkrečių pavyzdžių. Nuo pat šios pandemijos pradžios T. Hope dirbo su gyvūnų mėginiais, siekdami ištirti užsitęsusį COVID-19 poveikį viso kūno organams.

Naudodami radioaktyviuosius žymenis mėginiuose, mokslininkas ir jo komanda tiksliai nustato virusinės infekcijos signalus vietose, kurių atrodė iš anksto tikėtinos, pavyzdžiui, plaučiuose, ir mažiau tikėtinose - pavyzdžiui, varpoje.

Norėdamas aiškiau parodyti visą paveikslą, daktaras pasidalino vaizdais iš savo 2021 m. tyrimų, rodančių viruso poveikį gyvūnų plaučiams ir vyrų lytiniams organams. Pastebėta, kad nuo infekcijos pasveikusiam tiriamajam plaučių pažeidimai gijo, tuo tarpu viruso koncentracija varpoje - didėjo.

Tiesa, T. Hope dar neturi pakankamai duomenų, kad atskleistų kaip virusas „naikina sėklides“.

„Virusas gali plisti visame kūne. Mes pradedame išsiaiškinti, kad (jis) yra visose (kūno) vietose ir kad jis gali ten pasislėpti. Jis negali iš ten išplisti, nes tai kvėpavimo takų virusas, bet gali sukelti sveikatos problemų. Ir, laimei, atrodo, kad labai sunku aptikti virusą spermoje, net jei sėklidės yra užkrėstos. Vietoj to mes matote sumažėjusį spermatozoidų skaičių“, - sako Tom Hipe. -  „Duomenys tikrai gana įtikinami, kad virusas gali trikdyti vyrų reprodukcinę sveikatą trimis būdais“.

Pirma, „jis gali užkrėsti varpos audinius, o tai gali sukelti erekcijos sutrikimą“. Jis taip pat gali užkrėsti ir „sukelti gana rimtus“ sužalojimus. Galiausiai, „yra žinomų pavyzdžių kai sumažėja spermatozoidų skaičius“.

Daugiau Metroweekly.