Ar seksas per pirmąjį pasimatymą yra priežastis, kodėl aš vis dar esu vienišas/a/i?

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Ar seksas per pirmąjį pasimatymą yra priežastis, kodėl aš vis dar esu vienišas/a/i?

Pir, 01/22/2024 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Tai vienas iš pakankamai dažnų klausimų, kuriuos tenka aptikti diskusijų svetainėse. Kai kurie žmonės svarsto ar tai, kad jie leidžiasi į seksualinius malonumus vos tik sutikę parnerį, negali turėti įtakos tolimesniems jų santykiams.

Tiesa ta, kad nėra jokių turimų, kurie galėtų patvirtinti tokią teoriją. Priešingai, tikėtina, jog tokios mintys turi pakankamai senas šaknis – susijusias su religija ir kultūrinėmis normomis, kai lytinių santykių turėjimas prieš vestuves buvo smerkiamas.

Kalbant apie mokslinius tyrimus ir apklausas keletą kartų konstatuota, kad poros, kurios susilaiko nuo intymių santykių laukdamos santuokos, patiria didesnį pasitenkinimą jais. Neva, tokios poros daugiau investuoja į santykių kūrimą iki žengdamos svarbų žingsnį link sąjungos. Tačiau minėtos studijos buvo labai ribotos ir vėliau gerokai kritikuotos kitų tyrėjų dėl patikimumo. Nepaisant to, jokių sąsajų tarp sprendimo pasimylėti jau pirmojo pasimatymo metu ir tolimesnių santykių eigos nebuvo nustatyta.

Tinkamo žmogaus paieškos nėra paprastos. Jos gali užtrukti metų metus. Nepaisant paieškų trukmės – tai nereiškia, kad kažkas su jumis yra blogai.

Pastaruoju metu vis dažniau vienišiems žmonėms patariama aiškiai sau apibrėžti kokio žmogaus jūs ieškote. Sukūrus jums priimtino asmens paveikslą, apibrėžiant jo savybes, bus lengviau suprasti ką jūs norite surasti.

Būtent neįvardijimas ko jūs ieškote apsunkina pačias paieškas. Kai aiškiai žinoma kokie pagrindiniai dalykai jums yra svarbūs – tuomet supaprastėja pats procesas. Jūs galite kreipti dėmesį tik į tuos aspektus.

Paprastai užtenka sau atsakyti į paprastus klausimus, pavyzdžiui kokie žmonės jus traukia, kokios savybės žmoguje jus atstumia, ką jūs labiausiai vertinate. Tik nereikia persistengti su smulkmenomis. Jūs neturite nupiešti konkretų žmogų kurio ieškote. Tiesiog svarbu suprasti pagrindinius aspektus.

Taip pat vertėtų panagrinėti ir savo praeities poelgius – ar ne per greitai kuriate ateities planus su neseniai sutiktu žmogumi, ar jūsų lūkesčių kartelė iš vis yra įveikiama, ar jūs liekate savimi kai sutinkate kažką, kas jums labai patinka ir pan. Nuomonės iš šalies visuomet galima paklausti terapeuto.