Vėgėlė pareiškė, kad Lietuvoje vykdoma LGBTQ+ propaganda

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

Vėgėlė pareiškė, kad Lietuvoje vykdoma LGBTQ+ propaganda

Ant, 12/12/2023 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Kandidatas į prezidentus Ignas Vėgėlė Delfi tiesioginio eterio laidoje „Iš esmės“ pareiškė, kad lytiškumo ugdymo programa užslėptai vykdoma LGBTQ+ propaganda. Jis sakė, kad šalis negali to leisti kai mažėja Lietuvos gyventojų skaičius. GayLine.LT redaktorius Martynas Norbutas teigia, kad būtent tokiomis kalbomis žmonės ir yra išvaromi iš Lietuvos.

„Nėra kalbos apie tai, kad tie žmonės gyvena tarp mūsų. Nėra kalbos, kad tie žmonės yra visuomenės dalis ir kad juos reikia gerbti, kad jiem reikia sudaryt sąlygas, kad jiem reikia gyventi. Tačiau propaguoti tokį gyvenimo būdą, mano supratimu mūsų tautai yra didžiulė prabanga. Mes jau ne trys milijonai. Mūsų jau yra 2,8 ar net 2,7 milijono. Propaguoti tą gyvenimo būdą, skatinti jį - tai mano supratimu tai didžiulė didžiulė žala valstybei ir tautai“, - sakė I. Vėgėlė.

Kandidatas į prezidentus aiškino, kad vienas iš tokios propagandos šaltinių - lytiškumo ugdymo programa.

„Lytiškumo visa šita mokyklose nuo rugsėjo 1-osios startavusi programa jinai yra ne kas kita kaip dalis užslėptos LGBTQ propagandos. Ir mano supratimu tai yra begalo žalinga, nes tiesiogiai nukreipta netgi į mūsų vaikus“, - teigė jis po to patikslindamas, jog tokią propagandą įžvelgia metodiniuose prieduose, kuriais naudojasi mokytojai.

Tiesa jis sakė, kad LGBTQ+ žmonėms turi būti užtikrintos tam tikros teisės. Laidos dalyvis visiškai ignoravo vedėjos pastabą, gal šios bendruomenės nariai tiesiog nori tų pačių teisių, kurias turi visi kiti.

„Be abejonės jie yra mūsų visuomenės dalis. Mes privalom užtikrinti jiems teisę saugiai ... kad jei turėtų teises, kiek tai liečia turtines teises, vienas su kitu - jei jie pasirinko tokį gyvenimo būdą, kad jie turėtų medicinius įvairius dokumentus susitvarkyt, kad informaciją gaut vienas apie kitą jei susirgo. Viskas dėl to yra tvarkoj, bet tai yra galima sutvarkyti nelendant į tradicinės šeimos vertybinį reguliavimą“, - vėl nukreipdamas dėmesį į šeimą teigė I. Vėgėlė.

GayLine.LT redakcija primena, kad lytiškumo ugdymo programoje apskritai nėra jokios propagandos. Su ja susijusi metodinė medžiaga yra skirta mokytojams surasti atsakymus į klausimus, kuriuos gali paklausti mokiniai.

„Gali susidaryti įspūdis, kad šiam kandidatui bet koks LGBTQ+ paminėjimas vaikams taps propaganda. O juk būtent informacijos pateikimas yra esmė - kai apie 10 proc. visos visuomenės priklauso šiai bendruomenei. Vaikai turi gauti patikimą ir teisingą informaciją bei atrasti atsakymus apie juos pačius. Kodėl norime, kad jie kankintųsi ir toliau galvotų, kad kažkas su jais yra negerai?“, - klausia GayLine.LT redaktorius Martynas Norbutas.

Pasak jo, interviu metu buvo keletas užuominų, kurios labai neramina. Pirmoji - krikščioniškos ir konstitucinės šeimos sampratų galimas suniveliavimas, antroji - tikėtinas kandidato mąstymas, jog seksualinė orientacija pasirenkama.

„Seksualinė orientacija nėra tai ką gali pasimatuoti ir pakeisti, jei nepatiko. Jokia propaganda negali įtikinti vaiko, kad jis jaučia romantinius jausmus ar potraukį vienai ar kitai lyčiai. Tiesiog arba jaus, arba ne. Kaip galima kažką tuo įtikinti. Todėl argumentai apie neva vykdomą propagandą yra niekiniai - juo labiau to susiejimas su gyventojų skaičiaus mažėjimu. Nustokite žmones skatinti palikti šalį tokiomis kalbomis ir dar aiškinimu, kad religija grįsta šeimos samprata yra visko pagrindas - tai būtų puikus žingsnis sprendžiant šią problemą“, - sako M. Norbutas.