Ingrida Šimonytė: tai, kad balsų civilinei sąjungai koalicijoje nėra buvo žinoma nuo 2020 metų

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Ingrida Šimonytė: tai, kad balsų civilinei sąjungai koalicijoje nėra buvo žinoma nuo 2020 metų

Pen, 12/08/2023 - 17:30
Kategorija:
0 komentarų

Ministrė pirmininkė duodama interviu LRT radijuje sako, kad visos trys partijos po rinkimų sudarydamos koalicijos sutartį puikiai žinojo, kad jų gretose partnerystės projektas neturi reikiamos paramos. Ji atmeta kaltinimus neva konservatoriai nepadarė pakankamai įtikinėdami savo kolegas balsuoti už civilinę sąjungą, taip pat užsimena, jog „laisviečiai“ patys pažeidžia koalicinę sutartį.

LRT „Radijo garsuose“ Ingrida Šimonytė tikina, kad padarė labai daug telkiant paramą konservatorių gretose civilinės sąjungos įstatymui priimti. Ji teigia, tokios paramos ieškojusi ir opozicijoje.

„Ir toliau stengiamės įtikinti ir ne tik savo frakcijų kolegas, bet ir kolegas opozicijoje, kad šitie sprendimai turi būti priimti. Taip, opozicija yra pakankamai gana stipri. Ir šiuo atveju ne valdančiosios daugumos ir opozicijos skirtyje, o klausimo skirtyje. Todėl, kad įstatymą palaikančių kolegų yra ir kitoje Seimo salės pusėje“, - sakė ji.

I. Šimonytė dar kartą pakartojo apgailestaujanti, kad kai kurių partijų atstovai, pavyzdžiui socialdemokratai, nevykdo savo partijos programos ir civilinės partnerystės nepalaiko.

Politikė taip pat pažymėjo, jog konservatorių parama partnerystei gerokai išaugo lyginant su praėjusia kadencija.

„Jeigu mes palyginsime balsais, tai praėjusią kadenciją mūsų frakcijos balsų už turbūt buvo penkiolika, tai yra tikrai keliolika žmonių. Šioje kadencijoje daugiau nei trisdešimt ir tame tarpe yra žmonių, kurie praėjusioje kadencijoje nepalaikė, susilaikė ar balsavo prieš. O dabar palaiko“, - dėstė ji.

Ingrida Šimonytė pabrėžė, jog tai, kad koalicijoje trūks balsų buvo žinoma jau derantis dėl valdančiosios daugumos sudarymo.

„Dar kartą noriu priminti, kad jei būtų balsų koalicijoje, nebūtų reikalinga dėl šito klausimo kažkaip tartis. Apie tai, kad koalicijoje nėra pakankamai balsų šitam įstatymui priimti buvo žinoma nuo dvidešimtųjų metų ir tą žinojo visi koalicijos partneriai. Tas buvo aišku. Kitaip nebūtų reikėję kažkaip  specifiškai apie tai kalbėti. Tai būtų tiesiog įtraukta į vyriausybės programą“, - teigė premjerė.

Ji taip pat netiesiogiai atmetė Laisvės partijos keliamą kaltinimą neva koalicijos partneriai pažeidė koalicinę sutartį nesurinkdami riekiamo balsų kiekio koalicijos viduje.

„Mes turim tokių klausimų, kurie įtraukti į Vyriausybės programą, kaip pavyzdžiui mokesčių pokyčiai. Ne visi kolegos, pateiktus įstatymus palaiko, nors koalicijos sutartyje yra sutarta palaikyti Vyriausybės siūlymus“, - turėdama galvoje Laisvės partijos žingsnius dėl mokesčių reformos sakė premjerė.