Jūratė Juškaitė: civilinės sąjungos įstatymo šis Seimas nebepriims

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Jūratė Juškaitė: civilinės sąjungos įstatymo šis Seimas nebepriims

Tre, 11/29/2023 - 15:04
Kategorija:
0 komentarų

Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė sako, kad šioje Seimo kadencijoje nebėra galimybių priimti Civilinės sąjungos įstatymą. To siekiant buvo padarytos esminės klaidos.

Jūratė Juškaitė, Delfi paskelbtoje nuomonėje pažymi, kad Latvijos politikai sugebėjo apdaryti žymiai daugiau - įteisinta partnerystė, netrukus turėtų būti ratifikuota ir Stambulo konvencija. Tuo metu Lietuvoje partnerystės siekiančios partijos net valdančiųjų gretose nesugebėjo laiku imtis aktyvių žingsnių.

„Stebint kaimynus, Lietuvoje belieka tik paironizuoti: gerai, kad Laisvės partijos deleguotas susisiekimo ministras pagaliau išsprendė traukinio maršruto į Latvijos sostinę klausimą – bus galima paprasčiau nuvažiuoti į Rygą ir pasižiūrėti, kaip žmonės ten, Vakaruose, gyvena... Nes į partnerystės įteisinimo Lietuvoje traukinį Laisvės partija, matyt, jau pavėlavo: kadencijos pradžioje nenorėję braižyti raudonųjų linijų, koalicijos partnerius laisviečiai rimčiau pradėjo spausti iki rinkimų likus vos vieniems metams“, - sako J. Juškaitė.

Ji teigia, kad panašaus pobūdžio klausimai turi būti sprendžiami iškart po rinkimų. O dabar net ir idėjos rėmėjai pradeda atsitraukti.

„Politikos ABC sako, kad tokie sudėtingi klausimai kaip civilinė sąjunga negali būti palikti priešrinkiminiam laikotarpiui. Už juos nebebalsuos net ir dalis tų (ir tą atvirai sako), kurie buvo įtikinti įstatymo reikalingumu. Kad šis atsitraukimo nuo reikalingų sprendimų procesas jau prasidėjęs, rodo ir balsavimas dėl Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio pataisos lapkričio pradžioje“, - Delfi publikuotojo nuomonėje teigia Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė.

Anot jos, akivaizdu, kad Seime nesugebama sutelkti pakankamai parlamento narių, kad reikalingas įstatymas būtų priimtas. Dėl to, „Civilinės sąjungos įstatymas turi būti padėtas į stalčių, o jo likimas nuspręstas kitos kadencijos Seime“.