Tikrasis bažnyčios veidas - Ispanijoje lytiškai išnaudoti daugiau nei 200 tūkstančių vaikų

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Tikrasis bažnyčios veidas - Ispanijoje lytiškai išnaudoti daugiau nei 200 tūkstančių vaikų

Sek, 11/05/2023 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Romos katalikų bažnyčios hierarchams aiškinant, kad dviejų tos pačios lyties asmenų suaugusiųjų seksas jų pačių sutarimu nėra priimtinas, bei apsimetant dorovės gynėjais - patys kunigai ilgus metus darė tikrus nesuvokiamo masto nusikaltimus. Naujausi tyrimo duomenys Ispanijoje šokiruoja.

Nuo 1940 metų Romos katalikų bažnyčios dvasininkai Ispanijoje galėjo lytiškai išnaudoti daugiau kaip 200 tūkst. nepilnamečių. Apie tai pranešė speciali tokiems nusikaltimams tikri sudaryta nepriklausoma komisija.

Ji apklausė daugiau kaip 8 tūkst. žmonių ir išsiaiškino, kad 0,6 proc. suaugusių Ispanijos gyventojų yra patyrę dvasininkų seksualinę prievartą, kai jie buvo vaikai. Jei dar būtų skaičiuojamas ir šeimos narių išnaudojimas - nukentėjusiųjų skaičius šokteltų iki 400 000.

„Deja, daugelį metų vyravo tendencija neigti lytinį išnaudojimą arba noras nuslėpti ar apsaugoti išnaudotojus“, – sakė buvęs švietimo ministras A. Gabilondo.

Tyrimo išvadose pabrėžiama, kad Bažnyčia stengėsi slėpti ir tinkamai neatliko tyrimų tokiais atvejais.

Tai nėra pirmasis tokio tipo tyrimas. Prancūzijoje komisija skelbė, kad nuo 1950 metų dvasininkai lytiškai išnaudojo apie 216 tūkst. vaikų. Maža to, paskyrus pinigines kompensacijas, kunigai ėmėsi prašyti tikinčiųjų paaukoti pinigų, kad galėtų sumokėti savo aukoms.

Airijoje virš 14,5 tūkstančių žmonių gavo kompensacijas dėl nepilnamečių išnaudojimo bažnyčioje. Vien Miunchene atliktas tyrimas parodė, kad 1945–2019 metų laikotarpiu buvo 497 nukentėjusieji. 247 buvo berniukai arba jaunuoliai, 182 - mergaitės arba merginos. 68 aukų atveju lyties nebuvo įmanoma nustatyti. Didžioji dalis kaltininkų – vidutinio amžiaus dvasininkai.