Patvirtintas gėjų orgiją rengusio Lenkijos vyskupo prašymas atsistatydinti

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Patvirtintas gėjų orgiją rengusio Lenkijos vyskupo prašymas atsistatydinti

Pen, 10/27/2023 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Popiežius patvirtino Lenkijos vyskupo atsistatydinimo prašymą. Pastarasis nusprendė trauktis po kilusio skandalo paaiškėjus, kad jo parapijoje buvo surengtas sekso vakarėlis dvasininkams, kuriame dalyvavo ir pasamdytas vyras palydovas.

Vyskupas Grzegorz Kaszak ėjo Sosnoveco vyskupijos vadovo pareigas.  Jam yra 59 metai. Jo vyskupija atsidūrė dėmesio centre, kai vienam iš jo kuruojamos parapijos kunigų rugpjūčio mėnesį buvo pradėtas baudžiamasis tyrimas.

Lenkijos žiniasklaida pranešė, kad vienas iš sekso vakarėlio dalyvių susidūrė su rimtomis problemomis, nes perdozavo erekciją gerinančių tablečių, kilo grėsmė jo gyvybei. Pranešimuose teigiama, kad vietos kunigas Tomasz Zmarzły neleido greitosios medicinos darbuotojams patekti į butą ir suteikti būtinąją pagalbą.

Lenkijos bulvarinis leidinys paskelbė, kaip teigiama, vieno iš orgijos dalyvių skambučio garso įrašą policijai. Jame asmuo pasakojo, kad buvo išvarytas iš buto ir maldavo atsiųsti greitąją medicinos pagalbą. Skambučio metu jis verkė ir sakė, kad jo draugui išgėrus narkotikų putoja iš burnos. „Associated Press“ negalėjo patvirtinti šio įrašo autentiškumo.

Lenkijos prokurorai kunigams kol kas kaltinimų nepateikė. Incidente dalyvavęs kunigas Tomasz Z., patvirtino žiniasklaidos pranešimus, sakydamas, kad išorinė tyrimo komisija padarė išvadą, kad buvo padarytas „labai rimtas moralės normų pažeidimas“.

Popiežius Pranciškus rugpjūčio pabaigoje nušalino vyskupą nuo jo pareigų ir pasiūlė atsistatydinti.

Antradienį Vatikanas pranešė patenkinęs vyskupo prašymą. Atsistatydinęs vyskupas prašė „atleisti“ jam jo „žmogiškąją silpnybę“.