Spalio 14 d. - Kaunas - Vienos nakties nuotykis Kauno menininkų namuose

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

Spalio 14 d. - Kaunas - Vienos nakties nuotykis Kauno menininkų namuose

Ket, 10/12/2023 - 13:05
Kategorija:
0 komentarų

Dešimtąjį dešimtmetį tiriantis projektas „Nepadorūs vakarai. Naglis“ Kauno menininkų namuose šiais metais pasiekė finišą ir spalio 14 d. 21 val. kviečia į finalinį vakaro renginį su performansų, drag šou ir muzikos programa.

Kaip teigia viena iš programos kuratorių Agnė Bagdžiūnaitė, projektu „Nepadorūs vakarai“ siekiama sukurti erdvę seksualumo diskurso kaitos analizei kultūros kontekste 10-ajame dešimtmetyje. Anot Kauno menininkų namų darbuotojos, antrojoje projekto dalyje „Naglis“ buvo siekiama tyrinėti tuo metu besiformuojančią queer kultūrą ir jos socialinės aplinkos santykius šalyje ir regione. 

„Projekto metu iš viso įvyko net 7 renginiai, Kauno menininkų namuose veikė Ukrainos menininko Antono Shebetko paroda, kauniečius ir Kauno svečius vedžiojome queer Kauno takais, surengėme 1993-1997 metais leidžiamo žurnalo „Naglis“ ištraukų skaitymus, sudarėme videomeno programą, kurią parodėme ne tik Kaune, bet ir Rygoje bei Taline.“ – teigė projekto kuratorė.

Į renginį, vainikuojantį queer kultūros tyrimus, kviečiama spalio 14 d.: „Judančių kūnų t(v)ankumas. Viskas čia – laikina ir keistas. Tarsi tai ne ta vieta, kurioje jau esi buvęs. Prietema ir blyksniai transformuoja erdvę, lieka tik fragmentai. Be prietarų, be nuostatų, be kliūčių, šokame visi po meilės lietumi.

Renginio aprašyme taip pat teigiama, jog projekto „Nepadorūs vakarai. Naglis“ užbaigimo proga bus renkamasi paminėti 30 metų, kai Lietuvoje dekriminalizuotas homoseksualumas, sukaktį, o  LGBTQ+ bendruomenė ir jų draugai kviečiami susitikti Kauno menininkų namuose, kurie vienai nakčiai virs queer klubu. 

Kaip teigia antrasis projekto programos kuratorius Edvinas Grinkevičius, vakaro programoje numatyti meniniai performansai, drag šou ir muzikinė programa, iš viso net 10 atlikėjų pasirodymai.

„Norėjosi tikrai ypatingo vakaro, ne tik pasineriant į praeitį, bet ir pagalvojant apie mūsų miesto atvirumo ribas, apie ateitį, kurioje tikimės, kad mūsų visų laukia tolerantiška ir dinamiška aplinka, kurioje jaučiamės saugiai. Šiuo metu Kaune beveik neturime erdvių, kurios būtų saugios LGBTQ+ bendruomenei, todėl norisi bent vienam vakarui tokią įkurti ir pakviesti visus/as jas kurti kiekvieną dieną.“ – pasakojo kuratorius E. Grinkevičius.

Spalio 14-osios vakarą Kauno menininkų namuose specialiai šiam renginiui sukurtus performansus pristatys aktyviai Lietuvos šiuolaikinio šokio lauke veikiantys choreografai Agnietė Lisičkinaitė ir Mantas Stabačinskas. Vakarą ves drag karalienė Miss Plastika, dar žinoma kaip šiuolaikinio šokio menininkas Povilas Bastys. Pasirodymus surengs drag karalius Timmy (Metra Saberova), Latvijos drag karalių tinklo ir festivalio organizatorius bei kylanti alternatyvios Lietuvos queer scenos pažiba – Grabingoji Ledi, o performatyvios programos pabaigoje kantriausi renginio žiūrovai išvys Austėjos Žalalytės kuriamos personos Bona Dawn burleskos pasirodymus. Muzikinėje renginio dalyje susitiks tiek jau žinomi klubinės kultūros didžėjai kaip MIJU, Opium klubo rezidentė, Lietuvoje gyvenanti serbė Milana Lazic ir Cheh, ilgą laiką Lietuvoje kuriantis muzikos renginių organizatorius iš Jungtinių Arabų Emiratų. Kai kurie atlikėjai Kaune šią naktį pasirodys pirmą kartą – Kotryna Verbylaitė žinoma iš merginų pankroko grupės „Crucial Features“ surengs savo naujo solo projekto „Sarmata“ gyvą pasirodymą, o vakaro svečius intriguos kylančios muzikos prodiuserės ir diskžokėjos UMA PUMA specialiai šiam renginiui paruošta kūrinių selekcija.

Renginys nemokamas.

Renginio organizatoriai vadovaujasi saugesnės erdvės taisyklėmis. Erdvėje griežtai netoleruojamos jokios rasizmo, seksizmo, transfobijos, ksenofobijos ir diskriminacijos dėl lyties, seksualinės orientacijos, klasės, kūno sudėjimo ar įgalumo apraiškos.

Spalio 14 d. 21 val., Kauno menininkų namai (Putvinskio g. 56-1, Kaunas)

Daugiau informacijos: https://bit.ly/46sUnAE 

 

1

Miss Plastica // STAGEIT nuotrauka

1

Bona Dawn // STAGEiT Production nuotrauka