Pašaukė į kariuomenę? Sulauksite klausimo ar esate gėjus, o gal trans

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Pašaukė į kariuomenę? Sulauksite klausimo ar esate gėjus, o gal trans

Ant, 10/03/2023 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

„Mane labai stipriai traukia mano lyties asmenys“, „Aš dažnai norėdavau būti mergaite“ - tokių klausimų medicininio įvertinimo metu sulaukia į kariuomenę pašaukti ar savanoriškai atėję tarnauti vyrai. Kariuomenė sako, kad jiems svarbu išsiaiškinti asmens bruožus.

„Aš neįsivaizduoju kas yra vertinama atsakant į tokį klausimą. Nepriklausomai koks bus atsakymas, man atrodo, kad tai niekaip neparodo ar asmuo yra tinkamas, ar netinkamas“, - LRT sakė Domantas Katelė, kuris neseniai sulaukė keistų klausimų atliekant testą.

Lygių galimybių kontrolierė teigia, kad labai svarbu, jog būtų pagrindimas kodėl vienų ar kitų atsakymų kariuomenei reikia.

„Tai gali žmogui sukurti tokį įvaizdį, kad atsakius į šitą klausimą gali susilaukti kažkokių tai neigiamų pasekmių“, - LRT sakė Lygių galimybių kontrolierė. - „Net pagal duomenų apsaugos reglamentą tai laikoma labai specifine informacija. Turi būti labai aiškus pagrįstumas kodėl klausiami tie klausimai“.

Kariuomenės atstovai teigia, kad klausimynas padeda išsiaiškinti konkretaus žmogaus bruožus ir jų tinkamumą kariuomenei.

„Mes negalime išimti tiesiog panorėję tuos klausimus iš originalios metodikos. Šiai dienai ta metodika yra tokia (...). Galbūt ateity jis bus atnaujinta“, - sakė karo medicinos tarnybos atstovas Miroslav Filistovič.

Pabrėžtina, kad šis testas Lietuvoje nekeistas jau 20 metų.