Gentvilas apie civilinės sąjungos įstatymą: balsuoti dėl jo „šioje sesijoje būtų rizikinga“

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Gentvilas apie civilinės sąjungos įstatymą: balsuoti dėl jo „šioje sesijoje būtų rizikinga“

Tre, 09/13/2023 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Seimo liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas Žinių radijo laidoje teigia, kad jo frakcijoje civilinės sąjungos įstatymą palaikančių parlamentarų nepadaugėjo. Maža to, politikas įsitikinęs, jog jei dėl jo būtų balsuojama šioje Seimo sesijoje kyla rizika projektą palaidoti. Todėl jei iš tiesų norima jį priimti, o ne parodyti spektaklį - reikėtų labai atidžiai rinktis tinkamą laiką.

„Bet girdžiu Aušrinės Armonaitės, kitų Laisvės partijos narių norą, kad reikia šią sesiją – arba dabar, arba niekada“, – kalbėjo E. Gentvilas.

„Jeigu tai yra gyvybės ir mirties klausimas, kad reikia išspręsti jų klausimą, jų problemas, tai man atrodo negalima rizikuoti prastu metu, t.y. šią sesiją, kai dar nepasikeitusi jokia nuostata vienoje ar kitoje frakcijoje. Rizikinga būtų eiti dabar“, - Žinių radijo „Dienos klausimo“ laidoje sakė Eugenijus Gentvilas.

Politikas pabrėžė, kad procesą kontroliuoja Laisvės partija ir jis nenori jų mokyti. „Bet man atrodo, kad tikslas yra ne priimti dabar, o apskritai priimti, pavyzdžiui, šioje kadencijoje“, - pridūrė jis.

„Tai aš ir perspėju – galima parodyti savo interesų grupėms, kad „mes labai stengėmės ir sužlugdėme“. Todėl bandau perspėti – stenkimės priimti, o ne stenkimės parodyti, kad mes labai stengiamės“, – sakė liberalas.

Žinių radijo laidoje dayvavusi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos vicepirmininkė ir partijos seniūnė Seime Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė sakė, kad ir jos frakcijoje palaikančių ir nepalaikančių parlamentarų skaičius nepasikeitė.