PERGALĖ. Meksikos Aukščiausiasis Teismas dekriminalizavo abortus

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

PERGALĖ. Meksikos Aukščiausiasis Teismas dekriminalizavo abortus

Pen, 09/08/2023 - 15:06
Kategorija:
0 komentarų

Meksikos Aukščiausiasis Teismas trečiadienį panaikino visas federalines baudžiamąsias bausmes už abortus ir nusprendė, kad nacionaliniai įstatymai, draudžiantys šią procedūrą, prieštarauja Konstitucijai ir pažeidžia moterų teises.

Aukštasis teismas nurodė abortus išbraukti iš federalinio baudžiamojo kodekso, skelbia apnews.com. Nutarimu reikalaujama, kad federalinė visuomenės sveikatos tarnyba ir visos federalinės sveikatos institucijos sudarytų prieigą prie procedūros visiems, kurie to prašo.

„Nė viena moteris ar nėščia moteris, nei joks sveikatos darbuotojas negalės būti nubaustas už aborto atlikimą“, – sakoma „Information Group for Chosen Reproduction“ pranešime.

Apie 20 Meksikos valstijų abortą laiko nusikaltimu. Nors šių valstijų teisėjai turės atsižvelgti į Aukšiausiojo Teismo sprendimus, dar reikės pakeisti teisės aktus, kad bausmės būtų panaikintos.

„Šiandien Meksikos moterims pergalės ir teisingumo diena!“, - Twitter rašo Meksikos nacionalinis moterų institutas.

Senatorė Olga Sánchez Cordero, buvusi Aukščiausiojo Teismo teisėja, su džiaugsmu priėmė šią naujieną ir sakė, kad tai reiškia pažangą link „teisingesnės visuomenės, kurioje gerbiamos visų teisės“. Ji paragino Meksikos Kongresą pataisyti reikiamus įstatymus.

Tiesa, Meksikoje šiuo sprendimu džiaugėsi ne visi. Kritikos strėlės skriejo iš religinių organizacijų. Irma Barrientos, pilietinės asociacijos direktorė, sakė, kad kova prieš abortus bus tęsiama.

„Mes nesiruošiame sustoti“, - sakė I. Barrientos. - „Prisiminkime, kas nutiko Jungtinėse Valstijose. Po 40 metų Aukščiausiasis Teismas panaikino savo sprendimą dėl abortų ir mes neketiname sustoti, kol Meksika neužtikrins teisės į gyvybę nuo pastojimo momento“.