Berlyne išpuoliai prieš paminklus holokausto aukoms. Padegtas ir LGBTQ+ aukų memorialas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Berlyne išpuoliai prieš paminklus holokausto aukoms. Padegtas ir LGBTQ+ aukų memorialas

Pen, 08/18/2023 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Berlyne pasikėsinta padegti memorialą, kuris skirtas LGBTQ+ žmonėms, kurie buvo persekiojamiems nacių laikais. Netrukus išpuolis įvykdytas ir prieš kitą paminklą.

Naciai persekiojo ir nužudė tūkstančius žmonių dėl jų seksualinės orientacijos. Šias aukas pagerbti Berlyne 2008 metais pastatytas paminklas. Betoninėje kubo konstrukcijoje yra mažas langelis, pro kurį galima žiūrėti filmą, kuriame rodoma romantiška tos pačios lyties scena.

Prieš kelias dienas paminklą norėta padegti, o šalia paminklo paliktos citatos iš Biblijos, kuriose smerkiamas homoseksualumas.

Vokietijos policija antradienį pranešė tirianti šį incidentą. Vandalas greičiausiai metė į paminklą degantį objektą, tačiau šis neužsidegė.

Netrukus pasikėsinta ir į kitą Holokausto memorialą Berlyne. Nežinomas vyras padegė buvusią telefono būdelę, paverstą knygų dėžute, kurioje buvo publikacijos apie nacių epochą. Pasak policijos, publikacijos buvo beveik visiškai sunaikintos.

„Esame sukrėsti abiejų poelgių ir tikimės, kad abiem atvejais atsakingas asmuo bus greitai sučiuptas“, – sakoma Berlyno ir Brandenburgo lesbiečių ir gėjų asociacijos pranešime.

Policija teigė dar nenustačiusi ar abu išpuoliai yra susiję.

Pagal nacių nurodymą Vokietijoje 1933–1945 m. homoseksualūs žmonės buvo sistemingai represuojami ir persekiojami. Apie 50 000 buvo nuteisti dėl seksualinės orientacijos. Daugybė jų buvo ištremti į koncentracijos stovyklas ir nužudyta.