Europos Parlamento nariai ragina Ukrainą įteisinti tos pačios lyties asmenų santykius

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Europos Parlamento nariai ragina Ukrainą įteisinti tos pačios lyties asmenų santykius

Tre, 07/19/2023 - 08:00
Kategorija:
0 komentarų

Europos Parlamento nariai laišku kreipėsi į Ukrainos prezidentą V. Zelenskį ir parlamento pirmininką R. Stefanchuk išreikšdami paramą Aukščiausiosios Rados narės Inną Sovsun pastangoms įteisinti tos pačios lyties asmenų santykius.

„Tikėdami visų žmonių lygybe, nepaisant jų lytinės tapatybės ar seksualinės orientacijos, taip pat žmogaus teisių universalumu, labai palaikome M. Sovsun iniciatyvą.

Priėmus įstatymo projektą ir suteikus tos pačios lyties poroms teisinį pripažinimą ir apsauga, kurios jie nusipelnė, tai taptų ne tik tvirtas įsipareigojimo ženklas ruošiantis Ukrainos stojimo į ES deryboms, bet ir stipri atrama prieš antiliberalią ideologiją, kurią formuoja agresyvi Rusijos karo strategija Ukrainoje“, - rašoma daugiau nei keturiasdešimties parlamentarų parengtame laiške.

Laišką inicijavusi Europos Parlamento Žaliųjų/EFA frakcijos bendrapirmininkė  Terry Reintke teigė, kad šis žingsnis parodytų, jog Ukraina iš tiesų yra pasirengusi ginti žmogaus teises.

„Mes vieningi solidarizuojamės su LGBTIQ+ bendruomene Ukrainoje, remiame jų lygybės ir teisingumo siekį“, - pranešime spaudai sako ji. - „Pasisakydami už lyčių atžvilgiu neutralią civilinę partnerystę ir teisinį tos pačios lyties porų pripažinimą, žengiame esminį žingsnį įtraukties ir žmogaus teisių gynimo link“.

Laišką pasirašė daugiau nei 40 Europos Parlamento narių. Tarp pasirašiusiųjų yra ir Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius.