Politikas žada siekti Klaipėdos rajoną paskelbti „be genderizmo ir LGBTQ+ propagandos“

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Politikas žada siekti Klaipėdos rajoną paskelbti „be genderizmo ir LGBTQ+ propagandos“

Ant, 07/04/2023 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Klaipėdos rajono savivaldybės Tarybos narys, „Tautos ir teisingumo“ partijai priklausantis  Viktoras Kura paskelbė, kad rugpjūčio mėnesį ketina registruoti sprendimo projektą, kuriuo norima savivaldybę paskelbti „be genderizmo ir LGBTQ+ propagandos“. Tai jau trečia tokia iniciatyva Lietuvoje.

Prieš kurį laiką deklaracijos su analogišku tekstu buvo registruotos Marijampolėje ir Prienuose. Tiesa, abi iniciatyvos, kurios susijusios su Lietuvos šeimų sąjūdžiu, nesulaukė politikų paramos.

„Nesiekiu skleisti priešiškumo LGBTQ+ bendruomenei, Tarybai teikiamos deklaracijos tikslas – apsaugoti vaikus nuo agresyvios porpagandos, stabdyti LGBTQ+ ideologijos skleidimą viešose institucijose ir saugoti tradicines vertybes, – teigė V. Kura, skelbiama sigitaskarbauskas.lt portale.

Iš tiesų deklaracija akivaizdžiai skatina homofobiją ir diskriminaciją. Joje rašoma, kad Taryba prieštarauja „spaudimui dėl genderizmo, translytiškumo ir LGBT ideologijos propagandos,  apsimestinai motyvuojant tai kultūrinio ir politinio korektiškumo taikymu įvairiose visuomeninio, politinio ir ekonominio gyvenimo srityse“.

Tekste skatinama priešintis tos pačios lyties porų siekiui sudaryti šeimas ir santuokas, riboti organizacijų kovojančių už LGBTQ+ šeimas veiklą. Taigi, iš esmės kviečiama pažeisti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir paminti pamatines teises, kurias Lietuva įsipareigojo ginti prisijungdama prie Jungtinių Tautų konvencijų.

„Netgi tuo atveju, jei šis sprendimo projektas atkeliautų į savivaldybės tarybos darbotvarkę, aš tokio projekto nepalaikysiu ir raginsiu Tarybos narius balsuoti prieš“, – BNS sakė Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Deklaracijos tekstas:

v

l