Benediktas XVI pripažįsta, kad pateikė „neteisingą“ informaciją tyrimui dėl išnaudojimo

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Benediktas XVI pripažįsta, kad pateikė „neteisingą“ informaciją tyrimui dėl išnaudojimo

Ket, 01/27/2022 - 20:00
Kategorija:
0 komentarų

Popiežius emeritas sako, kad pateikė neteisingą informaciją tyrėjams. Šnekant paprasta kalba - melavo tiriant vieno kunigo pedofiliją.

Popiežius emeritas Benediktas XVI pirmadienį pripažino, kad pateikė neteisingą informaciją vokiečių tyrimui dėl jo dalyvavimo 1980-aisiais vykusiame susitikime, kuriame buvo kalbama apie vieną kunigą pedofilą, pavadindamas tai jo pareiškimo redagavimo klaida.

„Jis labai apgailestauja dėl šios klaidos ir prašo atleisti“, – sakoma Benedikto XVI asmeninio sekretoriaus Georgo Gansweino (Georgo Gėnsveino) pareiškime. Jį pacitavo naujienų agentūra KNA ir perspausdino leidinys „Vatican News“. Tačiau pareiškime tvirtinama, kad tame posėdyje nebuvo priimtas sprendimas dėl minėto kunigo skyrimo vėl eiti ganytojiškas pareigas.

Praėjusią savaitę buvo paskelbtos Vokietijos Bažnyčios užsakymu atliktos nepriklausomos ataskaitos išvados. Jose teigiama, kad popiežius emeritas, buvęs Miuncheno ir Freizingo arkivyskupas, 9-e dešimtmetyje nesustabdė keturių vaikų lytinių išnaudojimu kaltintų dvasininkų Miunchene devintajame dešimtmetyje.

Daugiau Diena.