Pirmasis Eurovizijos pusfinalis. Ką išvysime ekrane? (video)

Skaitymo laikas
3 minutes
Perskaityta

Pirmasis Eurovizijos pusfinalis. Ką išvysime ekrane? (video)

Ant, 05/09/2023 - 13:34
Kategorija:
0 komentarų

Šiandien 22 val. Lietuvos laiku startuoja Eurovizija 2023. Ant scenos išvysime penkiolika dainų. Tik dešimt iš jų pateks į finalą. Pristatome atlikėjus ir jų dainas.

Eurovizijos ekspertai teigia, kad šis pusfinalis bus gerokai stipresnis nei antrasis. Todėl žiūrovai turėtų išvysti išsitrinti reginį ir milžinišką konkurenciją.

Euroviziją galima stebėti tiesiogiai LRT kanalu - tiek televizoriaus ekrane, tiek LRT portale ar facebooke. Tai pat tiesiogiai transliaciją galima matyti Eurovizijos youtube kanale.

1. Norvegija: Alessandra „Queen of Kings“

Alessandra Watle Mele yra 20-ies metų dainininkė ir dainų rašytoja, savo profesionalią muzikos karjerą pradėjusi 2022 metais. Atlikėja gimė ir augo Italijoje, jos tėtis italas, o mama norvegė.

Nacionalinėje atrankoje ir žiūrovai, ir komisija manė, kad būtent ji turi keliauti į 2023 metų Eurovizijos konkursą.

2. Malta: The Busker „Dance (Our Own Party)“

„The Busker“ yra maltiečių indie pop grupė. Ji įkurta 2012 m.

2022 m. lapkritį „The Busker“ varžėsi su 40 kitų atrankos dalyvių dalyvauti 2023 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse. Nacionalinės atrankos finale juos geriausiais matė tiek žiūrovai, tiek komisija.

3. Serbija: Luke Black „Samo mi se spava“

Luka Ivanovičius yra 30-metis dainininkas ir dainų rašytojas. Jis tapo pirmuoju serbų atlikėju, pasirašiusiu sutartį su „Universal Music Group“ ir 2015 m. vasario mėn. išleido debiutinį kūrinį „Thornes“.

Kovo 4 d. nacionalinėje atrankoje daina „Samo mi se spava“ surinko daugiausiai balų iš šešiolikos finalininkų ir iškovojo teisę vykti į Liverpulį.

4. Latvija: Sudden Lights „Aijā“

Sudden Lights įkurta 2012 metais. Andrejs Reinis Zitmanis ir Mārtiņš Matīss Zemītis nusprendė tai padaryti kai mokėsi Pāvuls Jurjāns muzikos mokykloje Rygoje.

Sudden Lights su daina „Aijā“ dalyvavo Latvijos televizijos organizuotame konkurse „Supernova 2023“. Grupė laimėjo konkursą ir taip gavo teisę atstovauti Latvijai 2023 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse.

„Ši daina turi gilią prasmę ir yra parašyta anglų kalba, kad paguodos žodžiai pasiektų daugiau žmonių. Grupė sako: „Liudydami tamsius pasaulio įvykius ir blogio sugriautus žmonių gyvenimus, negalėjome likti abejingi. Dainos pavadinimas yra jų gimtąja latvių kalba, su žodžiu, kurį jie sako, neįmanoma išversti ir kuris suteikia latvių liaudies dainos pojūtį“.

5. Portugalija: Mimicat „Ai coracao“

Marisa Isabel Lopes Mena, geriau žinoma sceniniu vardu Mimicat, yra portugalų pop ir soul dainininkė bei dainų autorė. Anksčiau ji dalyvavo festivalyje da Canção 2001 su daina „Mundo colorido“ sceniniu vardu Izamena, tačiau nepateko į pusfinalį.

Šį kartą - jai nusišypsojo sėkmė. Nacionalinėje atrankoje jai daugiausiai balų skyrė tiek komisija, tiek žiūrovai.

6. Airija: Wild Youth „We Are One“

2016 metais Dubline įkurta indie roko grupė „Wild Youth“. Jau po metų pasirodė jų pirmoji daina „All Or Nothing“, kuri sulaukė milžiniškos sėkmės. Vėliau pasirodė ir daugiau dainų.

7. Kroatija: Let 3 „Mama ŠČ!“

Let 3 grupė įkurta 1987 metais. Populiarumą ji pelnė dėl savo originalaus požiūrio į roko muziką ir intriguojančių gyvų pasirodymų. Jų dainose dažnai yra provokuojančių ir vulgarių žodžių.

„Let 3“ dėl galimybės keliauti į Euroviziją varžėsi su 18 kandidatų. 2023 m. vasario 11 d. jie laimėjo konkursą, iš viso surinkę 279 taškus, taip įgydami teisę atstovauti Kroatijai 2023 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse Liverpulyje.

8. Šveicarija: Remo Forrer „Watergun“

2001 m. rugsėjo 8 d. gimęs Remo Forrer yra puikiai žinomas Šveicarijos dainininkas. 2020 m. balandį jis laimėjo trečiąjį TV talentų šou „Šveicarijos balsas“ sezoną, taip pat dalyvavo Vokietijos televizijos panašiame konkurse.

2023 m. vasario 20 d. Šveicarijos transliuotojas SRG paskelbė, kad Remo Forrer yra Šveicarijos atstovas 2023 m. Eurovizijos dainų konkurse. Jo daina „Watergun“ buvo išleista kovo 7 d.

9. Izraelis: Noa Kirel „Unicorn“

Noa Kirel yra 22 metų Izraelio dainininkė, dainų autorė, aktorė, šokėja ir televizijos laidų vedėja. Ji laimėjo MTV Europos muzikos apdovanojimus už geriausią veiklą Izraelyje 2017–2022 m.

2022 m. liepos 11 d. Izraelio visuomeninė transliuotojo korporacija ją išrinko atstovauti Izraeliui 2023 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse. Daina „Unicorn“ skirta jos gimtajam Izraeliui. Ji ne tik atlieka dainą, bet ir yra jos autorė.

10. Moldova: Pasha Parfeni „Soarele si luna“

Pavelas Parfenas - žinomas kaip Pasha Parfeni, yra 36 metų Moldovos muzikantas, dainininkas ir dainų autorius. Jis atstovavo Moldovai 2012 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse Baku, Azerbaidžane su daina „Lăutar“ ir užėmė 11 vietą.

2023 m. jis pateko į naują Moldovos nacionalinį atrankos finalą su daina „Soarele și luna“. Čia jį palaikė tiek žiūrovai, tiek komisiją ir jis iškovojo teisę vykti į Liverpulį.

11. Švedija: Loreen „Tattoo“

Lorine Zineb Nora Talhaoui yra 39-erių metų dainininkė ir dainų rašytoja. Ji jau yra laimėjusi Eurovizijos konkursą. Tai įvyko 2012 metais su daina „Euphoria“.

2022 m. lapkričio 30 d. buvo paskelbta, kad Loreen ketvirtą kartą dalyvaus Melodifestivalen su daina „Tattoo“. Šio festivalio nugalėtojas turi teisę atstovauti šaliai didžiojoje Eurovizijoje. Konkurse ji surinko 177 balus ir šventė pergalę.

12. Azerbaidžanas: TuralTuranX „Tell Me More“

„TuralTuranX“ duetą sudaro broliai dvyniai Tural and Turan Bağmanov. 22-erių metų atlikėjai su muzika augo nuo mažų dienų – pirmiausia pradėjo mokytis groti pianinu, vėliau gitara.

Muzikinės patirties broliai neturi ir „Tell Me More“ yra pirmasis jų singlas.

13. Čekija: Vesna „My Sister’s Crown“

„Vesna“ – tai 2016 metais liaudies muzikos motyvais savo kūrybą grindžianti muzikos grupė.

P. Fuxova – viena iš grupės įkūrėjų siekė, kad grupę sudarytų vien moterys. Taip ji siekė atkreipti dėmesį į moteriškumą ir slavų seserystę.

14. Nyderlandai: Mia Nicolai ir Dion Cooper „Burning Daylight“

Michaja Nicolai yra 27-erių metų dainininkė, dainų rašytoja ir aktorė iš Amsterdamo. Tuo tarpu Dionas Cuiperis yra 29-erių metų dainininkas ir dainų rašytojas.

2022 m. lapkričio 1 d. Nyderlandų transliuotojas AVROTROS paskelbė, kad Mia Nicolaï atstovaus Nyderlandams 2023 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse kartu su Dionu Cooperiu.

15. Suomija: Käärijä „Cha Cha Cha“

29 metų atlikėjas Jere Pöyhönen yra geriau žinomas kaip Käärijä. Jis yra reperis, dainininkas ir dainų autorius. 2020 metais jis išleido debiutinį albumą „Fantastista“.

Nacionalinėje atrankoje jis varžėsi su septyniolika pretendentų.