Vytautas Valentinavičius: nei migrantai, nei gėjai Lietuvai nereikalingi

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Vytautas Valentinavičius: nei migrantai, nei gėjai Lietuvai nereikalingi

Ket, 05/04/2023 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Europos humanitarinio universiteto lektorius, KTU politikos mokslų doktorantas Vytautas Valentinavičius konstruoja, kad priešingai nei deklaruota valdžios,  žmogaus teisių apsauga taip ir netapo politikos prioritetu. Priešingai – priimami įstatymai įteisinantys žmogaus teisių pažeidimus. Taigi valdžia iš esmės prisideda prie kovos prieš kitoniškumą.

„Ir vieni, ir kiti liko kalti, kad patikėjo pažadais – apie geresnį gyvenimą. Patikėjus pažadais vieniems tveriamos koncertinos tvoros ir taikoma apgręžimo politika, kitiems – atstūmimas, diskriminacija ir patyčios“, - Delfi apskelbtame komentare apie migrantus ir gėjus rašo V. Valentinavičius.

Jis teigia, kad iš esmės dabartinė politika niekuo nesiskiria nuo sovietinės, kuria siekta aiškiai apibrėžti kas yra norma, o visa tai – kas tai peržengia, tampa nebepriimtina.

„Pradėjusi kryžiaus žygį prieš migrantus, išties Lietuva tęsia neliberalių šalių puoselėjamas tradicijas – kovą prieš kitoniškumą (angl. otherness), t. y. gėjus, lesbietės, translyčius, migrantus, moteris, pasisakančias apie kūno integralumą ir neliečiamumą, reprodukcines teises – visus tuos, kurie nukrypsta nuo normos, kaip normą suvokiant tai, kas buvo priimtina anksčiau, kai buvome okupuoti sovietų“, - rašo lektorius.

Anot jo, dabartinė valdžia, nors ir žadėjusi dėmesį žmogaus teisių apsaugai, elgiasi priešingai.

„Valdančioji dauguma, deklaravusi pagarbą demokratinėms vertybėms, vis tik kratosi Vakarų instrumentalizacijos, atsisakydama priimti Civilinės sąjungos įstatymą, pripažįstantį ir homoseksualių, ir heteroseksualių porų sąjungas, ratifikuoti Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo (Stambulo konvenciją), nes tai – Vakarų propaganda; taip, ta pati, apie kurią Rusijoje kalba Vladimiras Putinas, Baltarusijoje – Aliaksandras Lukašenka, Vengrijoje – Viktoras Orbanas“, - sako V. Valentinavičius.

Jis konstatuoja, kad vis dažniau žodžio laisvė Lietuvoje yra siejama su tariama tarnyste Rytams, o kalbančiuosius stengiamasi užtildyti.

„Lietuvoje vis dažniau pasinaudojusieji žodžio laisve yra siejami su tarnyste Rytams, abejojama jų profesine reputacija, pasitelkiamos demokratinės institucijos, siekiant demonizuoti, persekioti – bausti, priverčiant juos teisintis bei įrodinėti, kad Konstitucijoje įtvirtintų vertybių apsauga lygiateisiškai taikoma ir valdžioje esančių politinių jėgų rėmėjams, ir jų oponentams“, - sako Vytautas.