Susidorojimas. Translytei politikei uždrausta patekti į savo darbo vietą

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Susidorojimas. Translytei politikei uždrausta patekti į savo darbo vietą

Pir, 05/01/2023 - 15:39
Kategorija:
0 komentarų

Balandžio 26 d. respublikonai inicijavo balsavimą Montanoje, kuriuo uždraudė Atstovų Rūmų narei Zooey Zephyr patekti į pastatą. Jai bus leista balsuoti nuotoliniu būdu, tačiau pasisakyti ir ginti savo rinkėjų interesų diskusijų metu ji nebegalės.

Donaldo Trumpo respublikonus supykdė politikės pasisakymas, kuriuo ji nepalaikė šios partijos inicijuoto sprendimo nebeteikti sveikatos priežiūros paslaugų transeksualiems jaunuoliams. Tuomet Zooey Zephyr teigė, kad politikų rankos bus suteptos „krauju“, rašo PinkNews.

Balandžio 25 d. keli prie Atstovų rūmų protestavę ir politikę palaikantys žmonės buvo suimti.

Reaguodama į tai, kad jai buvo atimta galimybė dalyvauti diskusijose, Z. Zephyr sakė, kad ji išlieka „tvirta [savo] įsipareigojime [savo] bendruomenei“.

Komentuodamas šį sprendimą Deirdre Schifeling, ACLU nacionalinės politikos direktorius, sakė, kad yra „pavadinimas, kai išrinkti pareigūnai puola ir nutildo kitus išrinktus pareigūnus, su kuriais jie nesutinka, kad neleistų jiems atlikti savo pareigų“ – „autoritarizmas“.

„Žodžio laisvė yra būtina mūsų demokratijai“, – sakė D. Schifelingas. - „Trans žmonės yra esminė mūsų demokratijos dalis – ir kaip rinkėjai, ir kaip įstatymų leidėjai – jie turi būti ginami“.

Zooey Zephyr balandžio 18 d. pasakė aistringą kalbą prieš įstatymo projektą, kuris uždraus teikti sveikatos priežiūrą trans jaunimui.

Ji sakė, kad Montanos Senato įstatymo projektas 99, dar žinomas kaip Jaunimo sveikatos apsaugos įstatymas, būtų „tolygus kankinimui“. Montanos respublikonai pareikalavo, kad ji atsiprašytų už savo žodžius. O vėliau priėmė ir demokratijos pagrindus laužantį sprendimą.

Tai ne vienintelis respublikonų tokio pobūdžio sprendimas. Vos prieš kelias savaites Tenesio valstijos respublikonai nubalsavo už dviejų juodaodžių įstatymų leidėjų – Justin Jones ir Justin Pearson – pašalinimą. Tai buvo padaryta po to, kai šie politikai dalyvavo proteste prieš ginklus. Proteste buvo ir politikė, baltaodė moteris - Gloria Johnson. Jos respublikonai nelietė ir teigė, kad jos vaidmuo buvo mažiau trikdantis.

Kiek vėliau abiem politikams sprendimas buvo panaikintas. Balandžio 24 d. jie susitiko su prezidentu Joe Bidenu aptarti ginklų kontrolės reformos.

Kovo mėnesį Oklahomos respublikonai balsavo už nepasitikėjimą juodaode, musulmone, ne dvinarės tapatybės valstijos įstatymų leidėja.