Homoseksualus Tadas pasidalino mamos žodžiais po atsiskleidimo: „Čia fazė. Čia tau praeis“

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Homoseksualus Tadas pasidalino mamos žodžiais po atsiskleidimo: „Čia fazė. Čia tau praeis“

Sek, 04/30/2023 - 13:00
Kategorija:
0 komentarų

Laidoje „Svečiuose Nomeda“ apsilankęs Tadas Matijošaitis pasidalino savo atsiskleidimo tėvams istorija. Jis sako, kad tėvų reakcijos buvo skirtingos.

Vaikinas teigia, kad nors mokyklą jis baigė prieš šešerius metus, joje nebuvo kalbama apie seksualinę orientaciją. Kai jis suvokė ką jaučia – pirmoji reakcija buvo sukrečianti.

„Kai pradėjau tuos jausmus viduj jaust, kad kažkas yra – aš labai išsigandau. Man buvo šokas. Aš norėjau sau padėt, kad „pasigydyt“ kažkaip, nes visuomenės nuomonė apie tai yra bloga“, - LRT laidoje sakė Tadas.

Jis teigia jau anksčiau pastebėjęs, jog skiriasi nuo savo klasės draugų.

„Dar nežinojau kas tai yra, bet kad kažkas yra kitaip su manimi. Nes galėjau apstebėti savo bendraklasius mokyklos laikais, kad jie jau su kažkokiom merginom bendrauja, o man tos merginos įdomios kaip draugės, bet aš kažkokių tai jausmų joms nejaučiu. Ir dar nelabai supratau, kad gali kažkokie jausmai seksualiniai atsirast merginom. Jau vėliau, kaip pradėjau labiau tuo domėtis, supratau, kad yra tokių žmonių kai vyras patinka vyrui ir seksualiai“, - pasakojo jis.

Tadas Matijošaitis sakė, kad pirmiausia atsiskleidė savo mamai, kurios reakcija nebuvo tokia, kurios jis tikėjosi.

„Jos reakcija buvo labai skaudi. Jinai sakė „Aš tave Tadai visada mylėsiu, bet aš nepripažinsiu to fakto, kad tu gėjus, nes čia fazė. Čia fazė. Čia tau praeis“. Ir užtruko gal du metus, kol jinai susitaikė su tuo“, - atskleidė vyras.

Tiesa, Tadas iš karto pabrėžė, kad mamos dėl to nekaltina, ją supranta.

„Niekada neteisiu žmonių, kurie nesupranta. Kaip jinai galėjo suprasti. Kaip ji galėjo suprasti – jinai augo tokioje visuomenėj, kur buvo vien blogi stereotipai apie homoseksualius žmones: kad negausi darbo, kad patyčios bus, kad susirgsi baisiausiu atveju ŽIV ar dar kuo nors. Ir ji tais stereotipais gyveno. Jai, kaip motinai, buvo baisu dėl sūnaus“, - pabrėžė jis.

Anot Tado, mama griežtai nurodė nieko nepasakoti tėčiui. Kai vaikinas studijavo Danijoje ir jį aplankė jo tėtis – jis pasiryžo atsiskleisti ir jam. Šį kartą reakciją buvo stebinančiai gera.

„Mes pavalgėm vakarienę. Mano draugas išėjo. Tėčiui kilo įtarimas, kodėl pas mus tik viena didelė lova“, - sakė Tadas. – „Kai mano draugas išėjo, tėtis priėjo ir aš sakau tėčiui „o tau patinka saldus melas, ar karti tiesa?“. Ir jis sako: „Tadai, aš jau žinau ką tu tuoj pasakysi“. Ir jis visiškai šiltai sureagavo. Jis sako: „Tu esi mano sūnus. Čia tavo yra pasirinkimas ir aš tave myliu“. Ir niekas po to pokalbio nepasikeitė“.