Rusijos kova prieš „gėjų propagandą“ - atšaukiamas spektaklis

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Rusijos kova prieš „gėjų propagandą“ - atšaukiamas spektaklis

Sek, 04/23/2023 - 13:00
Kategorija:
0 komentarų

Balandžio 19-ąją Didysis teatras Maskvoje nutraukė spektaklio apie rusų baleto legendą Rudolfą Nurejevą rodymą. Kaip skelbia nepriklausomas leidinys „The Moscow Times“, tai padaryta Rusijoje uždraudus bet kokį LGBTQ+ asmenų teigiamą vaizdavimą.

Rudolfas Nurejevas laikomas žymiausiu XX a. baleto šokėju. Jo pasirodymus norėjo matyti tiek Sovietų Sąjungos, tiek užsienio žiūrovai. Tačiau pasaulinę šlovę jis pelnė pasitraukęs iš Sovietų Sąjungos.

Rudolfas buvo išvykęs gastrolių į Paryžių. 1961 m. birželio 16-ąją netikėtai buvo iškviestas į Maskvą, neva šokti Kremliuje. Tačiau šio iškvietimo priežastis buvo visai kita.

KGB apgyvendino šokėją Paryžiuje su vienu iš savo užverbuotų žmonių ir gavo patvirtinimą, kad jis homoseksualus.

Maskvos pareigūnams oro uoste lydint jį į lėktuvą, prie jo priėjo jo bičiulė Clara Saint, kuri pašnibždėjo, kad jis gali prieiti prie čia stovėjusių prancūzų policininkų ir likti Prancūzijoje. Jam tereikia pasakyti: „Aš noriu likti Prancūzijoje“.

KGB agentai jėga norėjo įsodinti šokėją į lėktuvą, tačiau jis išsilaisvino. Atliko savo garsųjį šuolį ir nusileido tiesiai prie policijos pareigūnų bei ištarė, kad nori būti laisvas. Vėliau šis šuolis pavadintas „šuoliu į laisvę“.

Sovietai jį nuteisė už akių kalėti septynerius metus. Jis nuolatos susilaukdavo garsinimų.

Pagal jo gyvenimą pastatytas spektaklis jau ir ankščiau susilaukė konservatyvių piliečių kritikos. Baleto spektaklį pastatęs režisierius Kirilas Serebrennikovas palikęs šalį po Rusijos pradėto karo Ukrainoje.

„Nurejevo“ baletas išbrauktas iš repertuaro“, – Maskvoje žurnalistams sakė Didžiojo teatro direktorius Vladimiras Urinas.

Jis teigė, kad šio žingsnio imtasi uždraudus LGBTQ+ asmenų vaizdavimą Rusijoje.