„Jaunosios Lietuvos“ kandidatas į Vilniaus merus grąžintų mirties bausmę

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

„Jaunosios Lietuvos“ kandidatas į Vilniaus merus grąžintų mirties bausmę

Ket, 03/02/2023 - 18:00
Kategorija:
0 komentarų

Ramojus Girinskas duodamas interviu pareiškė, kad už kai kuriuos nusikaltimus reikėtų bausti mirties bausme. Taip pat jis aiškino, jog LGBTQ+ bendruomenės nariai nėra žeminami, nepatiria smurto.

Stanislovo Buškevičiaus partijos keliamas kandidatas į Vilniaus metus LRT portalui teigė, kad už pedofiliją galėtų būti baudžiama ir mirties bausme.

„Mano siūlymas yra peticija už pedofiliją. Pirmą kartą nusikaltus, bausmę padidinti iki 15 metų nelaisvės, antrą kartą – kalėjimas iki gyvos galvos arba mirties bausmė. Tokie nusikaltimai, manau, nusipelno mirties bausmės. Dėl kitų galime diskutuoti“, - teigė R. Girinskas.

Jam nekilo minčių, kad mirties bausmė pažeidžia žmogaus teises, ypač teisę į gyvybę ir teisę gyventi be kankinimų ar žiauraus, nežmoniško ar žeminančio elgesio ar bausmės. Abi šios teisės įtvirtintos Visuotinėje žmogaus teisių deklaracijoje, kurią Jungtinės Tautos priėmė 1948 m.

Paklaustas apie LGBTQ+ bendruomenę, kandidatas į merus suskubo aiškinti, jog prievartos ši bendruomenė nepatiria. Vienintelis argumentas tai pagrįsti - nes tokių atvejų jis nematė.

„Pripažinkime, kur yra bendruomenė, o kur yra cirkas. Homoseksualizmas yra, jo nepaslėpsi. Tai specifinės problemos. Ar matėte, kad kažkur homoseksualų žmogų muštų, vengtų, išvarytų?“, - klausė R. Girinskas ir čia pat pateikė atsakymą. - „Na ar buvo, kad čia iš šios LRT kavinės išmestų? (šypsosi) Aš nemačiau tokių atvejų“.