• Veido kaukė // Nuotr. Faith Crabtree

Italijos policijai atsisakius dėvėti rožines kaukes, Lietuvoje įsibėgėja akcija prieš lyčių stereotipus

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Italijos policijai atsisakius dėvėti rožines kaukes, Lietuvoje įsibėgėja akcija prieš lyčių stereotipus

Sek, 01/16/2022 - 11:00
Kategorija:
0 komentarų

Nuo 2021 m. gruodžio 7 d. iki 2022 sausio 31 d. trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose vyksta akcija, kurios metu norima laužyti stereotipus apie vyriškumą ir moteriškumą.

Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje dalinamos medicininės kaukės su specialiais užrašais. Kaukėse su rožiniu fonu rašoma – „Rožinė – Nemoteriška“, ant tamsiai mėlynų kaukių užrašyta – „Mėlyna – Nevyriška“.

Anot organizatorių ketinama pagaminti ir išdalinti 2000 tokių kaukių - 1000 vienetų mėlynų ir 1000 rožinių.

Tuo tarpu su stereotipais sunkiai sekasi kovoti Italijos policijai, kurios pareigūnai išreiškė nepasitenkinimą gavę naują veido kaukių siuntą skirtą dėvėti tarnyboje. Atidarius dėžes paaiškėjo, kad jos rožinės spalvos.

„Prašome nedelsiant imtis veiksmų siekiant užtikrinti, kad policija savo pareigas atliktų dėvėdama valstybės policijos uniformą atitinkančių spalvų (baltos, mėlynos arba juodos) kaukes“, – rašoma policijos profesinių sąjungų laiške.

Rožinės kaukės buvo pavadintos „ekscentriškomis“ neva ne dėl nusistatymo prieš rožinę spalvą, o todėl, kad pareigūnų uniforma ir jos spalvos yra griežtai reglamentuotos. Nepaisant šių teiginių, vargu bau, ar būtent ši priežastis, o ne stereotipinis mąstymas, lėmė tokį pasipriešinimą dėvėti šios spalvos kaukes.

Daugiau informacijos apie akciją Lietuvoje ČIA.