Nyderlandai ir Danija nesiųs savo atstovų į Pekino žiemos olimpiadą

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Nyderlandai ir Danija nesiųs savo atstovų į Pekino žiemos olimpiadą

Sek, 01/16/2022 - 13:00
Kategorija:
0 komentarų

Penktadienį Danija priėmė ir paskelbė sprendimą, jog nesiųs savo oficialaus atstovo į Pekino žiemos olimpiadą dėl žmogaus teisių padėties Kinijoje. Tokį patį sprendimą priėmė ir Nyderlandai. Tai penktadienį pranešė visuomeninis transliuotojas NOS, remdamasis šalies Užsienio reikalų ministerija.

„Vyriausybė nusprendė, kad mes nedalyvausime žiemos olimpinėse žaidynėse Kinijoje... Ne paslaptis, kad mes Danijoje esame labai susirūpinę žmogaus teisių padėtimi Kinijoje“, – naujienų agentūrai AFP sakė užsienio reikalų ministras Jeppe Kofodas, skelbia TV3.

Visiškai kitokia yra Nyderlandų pozicija. Kaip teigia šios šalies valdžia, tai, kad į olimpines žaidynes nevyks nei karalius, nei vyriausybinė delegacija, neturi nieko bendra su diplomatiniu boikotu, kurį anksčiau paskelbė kai kurios šalys, rašo Delfi.

Pasak NOS televizijos kanalo, svarbiausia sprendimo priežastis yra tai, kad varžybų negalės stebėti sporto aistruoliai iš Nyderlandų. Anksčiau šalies karalius Willemas-Alexanderis pareiškė neketinąs vykti į olimpines žaidynes dėl tos pačios priežasties.

Praėjusį mėnesį virtinė Vakarų šalių, tarp jų Jungtinės Valstijos, Kanada, Australija ir Jungtinė Karalystė, paskelbė nesiųsiančios į Pekino olimpiadą savo politinių atstovų, protestuodamos prieš Kinijos elgesį su uigūrais ir kitomis daugiausia musulmoniškomis mažumomis Sindziango regione. Šis žingsnis smarkiai supykdė Pekiną, kuris įspėjo Vakarų šalis, kad jos pasigailės dėl tokio sprendimo.
 

Daugiau TV3 ir Delfi.