ES Teisingumo Teismas: atsisakymas sudaryti darbo sutartį dėl lytinės orientacijos yra ES teisės pažeidimas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

ES Teisingumo Teismas: atsisakymas sudaryti darbo sutartį dėl lytinės orientacijos yra ES teisės pažeidimas

Pen, 01/13/2023 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Toks sprendimas priimtas vakar, kai Teismas baigė nagrinėti skundą, susijusį su Lenkijos visuomeninio transliuotojo atsisakymu sudaryti darbo sutartį su homoseksualiu vyru.

Vyras tvirtino, kad 2017 metais sutartis su juo nesudaryta po to, kai jis su vyru paskelbė toleranciją skatinantį kalėdinį vaizdo įrašą. Tuomet Lenkijos visuomeninis transliuotojas nutraukė bendradarbiavimą su juo.

Laikydamas save tiesioginės diskriminacijos dėl seksualinės orientacijos auka, šis darbuotojas Varšuvos apygardos teismui pateikė ieškinį dėl žalos atlyginimo.

Minėtas teismas kreipėsi į ES Teisingumo Teismą išaiškinimo ar byloje nagrinėjama situacija patenka į Direktyvos 2000/78/EB dėl vienodo požiūrio užimtumo ir profesinėje srityje taikymo sritį, ypač dėl to, kad minėtas vyras dirbo kaip laisvai samdomas. Taip pat buvo klausiama ar ši direktyva draudžia nacionalinės teisės aktus, kurie įteisina pačioms šalims rinktis su kuo sudaryti sutartis, su kuo ne.

ES Teisingumo Teismas nusprendė, kad ši situacija patenka į direktyvos taikymo sritį. Šiuo teisės aktu siekiama pašalinti visas diskriminacines kliūtis rasti pragyvenimo šaltinį ir suteikti galimybę prisidėti prie visuomenės kūrimo per darbą, neatsižvelgiant į tai, kokia darbo sutartis sudaroma.

Šis sprendimas yra svarbus tuo, kad išplečia apsaugą visiems darbuotojams, nepriklausomai nuo jų sutarties tipo.

Sprendimas leis Varšuvos apygardos teismui toliau nagrinėti homoseksualaus vyro ieškinį ir spręsti ar Lenkijos nacionalinis transliuotojas jį diskriminavo.