Surašymo rezultatai Anglijoje ir Velse: daugiau nei 3 proc. gyventojų priklauso LGBTQ+

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Surašymo rezultatai Anglijoje ir Velse: daugiau nei 3 proc. gyventojų priklauso LGBTQ+

Št, 01/07/2023 - 10:00
Kategorija:
0 komentarų

Vakar buvo paskelbti pirmieji 2021 m. Anglijos ir Velso gyventojų surašymo duomenys. Jie atskleidė, kad daugiau nei trys procentai žmonių save identifikuoja esant ne heteroseksualiais. Lyginant su 2014 metais šis skaičius padvigubėjo. Tiesa, tyrėjai pažymi, kad veikiausiai šis skaičius yra dar didesnis, nes dėl diskriminacijos ir stigmų trans žmonės slepia savo tapatybę.

Mokslininkai teigia, kad toks didelis LGBTQ+ bendruomenei priklausančių žmonių šuolis stebimas dėl laisvesnės ir atviresnės visuomenės. Mažėjant diskriminacijai – vis daugiau žmonių nebeslepia savo seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės.

Surašymas rodo, kad biseksualių ir homoseksualių žmonių yra beveik tiek pat. 1,5 proc. žmonių save įvardijo esant gėjais ir lesbietėmis, 1,3 proc. teigė esantys biseksualūs, rašo BBC.

0,3 proc. žmonių save identifikavo kaip kitos seksualinės orientacijos. Iš jų 112 000 (0,23 proc.) teigė esantys panseksualūs, 28 000 (0,06 proc.) save apibūdino kaip aseksualius, 15 000 (0,03 %) teigė, kad jie yra queer, 10 000 (0,02 %) - kitos seksualinės orientacijos.

Pasiskirstymas

Daugelis LGBTQ+ bendruomenės narių palieka mažus miestelius ir renkasi gyventi didmiesčiuose ir miestuose. Braitonas ir Hovas turi didžiausią procentą (10,7 %) LGBTQ+ žmonių. Žinoma, nemažai jų gyvena Londone. O štai Velse tankiausiai šios bendruomenės nariai gyvena Kardife – apie 5,3 proc. Šis procesas vyksta dėl kelių priežasčių – miestuose visuomenė mažiau neigiamai nusistačiusi bendruomenės atžvilgiu, taip pat čia lengviau surasti partnerius.

žemėlapis

Maždaug pusė procento – arba 262 000 piliečių – save priskiria trans. Tai sudaro tik 0,5 proc. iš 45,7 mln. žmonių, atsakiusių į klausimą apie lytinę tapatybę surašymo metu. Tyrėjai pastebi, kad yra didelė tikimybė, jog trans žmonių yra daugiau. Tačiau dėl visuomenėje paplitusios diskriminacijos, šie žmonės nenori apie save kalbėti atvirai.

Pažymėtina, kad apie 3,6 mln. žmonių (7,5 proc.) neatsakė į klausimą apie seksualinę orientaciją, o 2,9 mln. (6,0 proc.) nusprendė neatskleisti savo lytinės tapatybės.