Homoseksualus Amiras Ohana tapo Izraelio parlamento pirmininku

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Homoseksualus Amiras Ohana tapo Izraelio parlamento pirmininku

Pen, 12/30/2022 - 09:12
Kategorija:
0 komentarų

63 nariams balsavus už, penkiems prieš ir vienam susilaikius vakar Benjamino Netanyahu partijos „Likud“ narys buvo išrinktas Izraelio parlamento pirmininku. Panašu, kad šis sprendimas yra strateginis ėjimas po skandalų, kurių metu koalicinė kraštutinės dešinės partija „Noam“ žadėjo imtis kovų prieš LGBTQ+ bendruomene.

Amiras Ohana tapo trečiuoju pagal rangą asmeniu šalyje po prezidento ir ministro pirmininko.

Šis žingsnis vertinamas kaip strateginis, atsižvelgiant į pastarojo mėnesio įvykius. Prieš LGBTQ+ bendruomenę nusistačiusios partijos „Noam“ lyderis Avi Maozo, pagal koalicijos sutartį, buvo paskirtas ministro pavaduotoju, atsakingu už „žydų tapatybę“.

Jis neseniai radijo laidoje pareiškė, kad uždraus LGBTQ+ eitynes. „Šlykštus ir ištvirkęs renginys viešai?! Juk tai žydų valstybė! Jaučiu, kad išsakau daugumos Izraelio valstybės gyventojų nuomonę, kuri mano, kad viešos eitynės turi būti sustabdytos“, – sakė jis.

Po šių pareiškimų B. Netanyahu sakė, kad užtikrins, jog homoseksualių asmenų teisės nebus susiaurintos. Taip aiškiai parodydamas, jog nežada imtis jokių priemonių teisių plėtrai.