Testosterono sumažėjimas – kuo jis pasireiškia ir kaip gydomas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Testosterono sumažėjimas – kuo jis pasireiškia ir kaip gydomas

Pen, 12/23/2022 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Vyrų sėklidėse ir antinksčiuose gaminamas testosteronas atsako už vyro potenciją ir lytinį potraukį. Jo pokyčiai organizme greitai pastebimi ir turi konkrečių pasekmių.

Organizmui per mažai gaminant testosterone pasikeičia lytinio gyvenimo kokybė, fiziškai keičiasi kūnas ir pablogėja emocinė būklė.

„Suaugusieji vyrai dažniausiai skundžiasi sumažėjusia energija ir lytiniu potraukiu, blogėjančia erekcija, nuotaikų svyravimais, esant dideliam testosterono stygiui – mažėjančia raumenų mase, nykstančiais kūno plaukais, karščio bangomis, besiformuojančiomis krūtimis, nevaisingumu“, – pasakoja Marijampolės „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Augustina Vaitekonė

Gydytojos teigimu, tostesterono sumažėjimas organizme gali būti kitų ligų pasekmė. Nutukimas, cukrinis diabetas, osteoporozė, lėtine obstrukcine plaučių liga, sunkios inkstų ligos ar net ŽIV gali turėti įtakos tostesterono gamybai.

„Testosterono trūkumas vyro organizme gali būti ir viena iš priežasčių, kodėl porai sunku pastoti“, – teigia gydytoja A.  Vaitekonė.

Todėl gydytoja pataria vyrams bent kartą per metus išsitirti testosterono kiekį organizme. Beje, net jei tyrimas parodys, kad jo sumažėjo – spręsti apie padėtį i vieno tyrimo rezultatų neverta. Išsitirti reikėtų dar kartą po kurio laiko ir lyginti tyrimų rezultatus. Net jei bus nustatyta, kad testosterono sumažėjo, yra būtų kaip galima pacientui padėti.

„Esant testosterono kiekio sumažėjimui, vyriškos lyties pacientams dažniausiai skiriamas gydymas testosterono preparatais – geliais, tabletėmis, kapsulėmis, poodinėmis granulėmis, pleistrais, atliekamos injekcijos“, – aiškina A. Vaitekonė.