Amsterdamas sako „ne“ sekso ir narkotikų ieškantiems turistams

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Amsterdamas sako „ne“ sekso ir narkotikų ieškantiems turistams

Tre, 12/21/2022 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Miesto pareigūnai paskelbė naujus pasiūlymus kaip „apriboti turizmo augimą“ ir sumažinti turistų keliamus nepatogumus. Jais siekiama kurti teigiamą Amsterdamo įvaizdį, sumažinti lankytojų keliamą triukšmą, pagerinti gyventojų gyvenimą bei saugumą.

Šios priemonės apima ir konkrečius darbus, pavyzdžiui apriboti plaukiojimą upėmis, ankščiau uždaryti  barus, klubus ir viešnamius, uždrausti rūkyti kanapes tam tikrose miesto vietose, praneša CNN. Taip pat norima pakeisti miesto įvaizdį, neva čia negalioja daugelis taisyklių ir galima nevaldomai atsipalaiduoti.

„Kai kurios įmonės netinkamai kuria Amsterdamo įvaizdį, kad parduotų jį kaip „neribotų galimybių“ vietą“, – sakoma mero pavaduotojo Sofyan Mbarki pareiškime. - „Dėl to, kai kurios lankytojų grupės mano, kad tai miestas, kuriame viskas leidžiama“.

„Turėtume atsikratyti sekso, narkotikų ir rokenrolo įvaizdžio“, – sako Remco Groenhuijzen, „Mövenpick Hotel Amsterdam City Center“ generalinis direktorius.

Prognozuojama, kad 2023 m. Amsterdame nakvynių lankytojų skaičius viršys 18 milijonų – tai yra beveik 22 kartus daugiau nei 822 000 gyventojų. Iki 2025 m. šis skaičius gali siekti 23 milijonus, be to, dar 24–25 milijonai apsilanko mieste be nakvynės.

Raudonų žibintų kvartalas vis dar šviečia, tačiau ateityje šios šviesos gali užgesti. Miestas nori atsikratyti šio įvaizdžio, perkeldamas šviečiančius langus į patalpas užmiestyje. Tai sumažins šios vietos saugumą ir neabejotinai atgrasytų turistus ten vykti.

„[Vyriausybė] tiesiog nori viską susigrąžinti, grąžinti visus šiuos prabangius namus turtingiems žmonėms“, – sako Linda Nap, sekso reikmenų parduotuvės darbuotoja De Wallen.

Linda sako, miesto taikomos taisyklės panaikins rajono unikalią dvasią, kuri, kaip ir profesija, aplink kurią jis kūrėsi, klestėjo šimtmečius. „[Sekso industrija] čia gyvuoja nuo 1600-ųjų – žmonės čia ateina ne tik dėl kanalų ir tulpių“, – sako ji.