Baltieji rūmai nušvito vaivorykštės spalvomis (foto, video)

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Baltieji rūmai nušvito vaivorykštės spalvomis (foto, video)

Pen, 12/16/2022 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Po istorinio įvykio - Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentui Joe Bidenui pasirašius pagarbos santuokai įstatymą, Baltieji rūmai buvo apšviesti vaivorykštės spalvomis. Taip dar kartą pademonstruojant pagarbą bendruomenei, kuri ilgą laiką buvo menkinama ir diskriminuojama.

Toks veiksmas būtų sunkiai įsivaizduojamas šiandieninėje Lietuvoje, kurioje kai kurie politikai piktinasi ministerijos lange pamatę vaivorykštės vėliavą, o prezidentas aiškiai rodo nepagarbą daliai savo šalies žmonių. Taip jis ne kartą parodė nepagarbą Konstitucijai.

Joe Bidenas po istorinio teisės akto pasirašymo susirinkusiųjų miniai sakė, kad ilgą laiką politikai nesiryžo apsaugoti LGBTQ+ žmonių teisių, užtikrinant lygiateisiškumą ir orų gyvenimą visiems. Pagarbos santuokai įstatymas tapo svarbiu žingsniu keičiant padėtį.

Tai antras kartas, kai Baltieji rūmai pasipuošė vaivorykštės vėliavos spalvomis. Pirmąjį kartą tai įvyko 2015 metais, kai Aukščiausiasis Teismas priėmė sprendimą, kuriuo įteisino tos pačios lyties porų santuokas visoje šalyje. Tiesa, D. Trumpo paskirti teisėjai šį sprendimą nori persvarstyti, todėl norint apsaugoti šeimas - buvo būtina priimti atitinkamą įstatymą.