Karbauskio kritika Vilniaus eglutei - primena vaivorykštės vėliavą. Užkliuvo ir vėliavos ant ministerijos

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Karbauskio kritika Vilniaus eglutei - primena vaivorykštės vėliavą. Užkliuvo ir vėliavos ant ministerijos

Ant, 11/22/2022 - 17:45
Kategorija:
0 komentarų

Pastarosios savaitės Ramūnui Karbauskiui „karštos“. Jį tiesiog persekioja vaivorykštės vėliavos. Taip vadinamame Šešėlinės vyriausybės posėdyje jis rėžė kalbą apie Vilniaus kalėdinę eglę, o neseniai socialiniame tinkle Facebook pasipiktino vėliavomis iškabintomis vienos iš ministerijos languose.

„250 tūkstančių kainuos dabar eglutė, kuri tikriausiai yra didžiausias pasityčiojimas iš Lietuvos visuomenės, kuris kada nors yra buvęs. Nes kada aš pamačiau nuotraukas vakar tos eglutės nuspalvintos vaivorykštės spalvomis, supratau, kad tai ne eglutė, o kažkoks tai manifestas. Matyt, kažkurios tai grupės visuomenės ir ta grupė pati sau kenkia akivaizdžiai“, - sakė „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis.

Tačiau bėda viena nevaikšto. Vakar Ramūnui Karbauskiui užkliuvo ir vėliavos Ekonomikos ir inovacijų ministerijos languose.

„Pakabintos trys vėliavos. Viena - Ukrainos, kas sveikintina, nes parodo mūsų solidarumą ukrainiečių tautai. Dešinėje kabo vėliava, kurią galima  pamatyti LGBT bendruomenės renginiuose - gėjų vėliava. Turiu prisipažinti, kad aš pats neseniai sužinojau, kad vėliava kairėje yra transvestitų vėliava“, - rašo Ramūnas Karbauskis. - "Juk  transvestitų ir gėjų vėliavos kabinamos ne ant valstybinių institucijų, o ten, kur paprastai gyvena transvestitai arba gėjai,  arba įsikūrusios specialiai šiai žmonių grupei skirtos vietos“.

Ir tuomet pridūrė, kad toks vėliavų iškabinimas provokuoja ir taip yra tyčiojamasi iš Ukrainos.

„Ar valstybinė institucija tinkama vieta provokuoti, demonstruotis, ar ji turi tarnauti visiems vienodai, nepriklausomai nuo seksualinės orientacijos? Ir beje, kodėl ministerijos vadovybei seksualinę orientaciją yra svarbiau demonstruoti, nei demonstruoti kompetencijas, kurių ji iki šiol taip ir nepademonstravo? Ar tokia vėliavų kaimynystė nėra pasityčiojimas iš Ukrainos kaip valstybės, kada šalia Ukrainos vėliavos kabo ne Lietuvos valstybinė ar istorinė, o gėjų ir transvestitų vėliavos?“, - rašo politikas.

Pažymėtina, kad LGBTQ+ vėliavų iškabinimas yra normali praktika Vakarų šalyse. Vėliavos kabinamos tiek prie ministerijų, tiek prie parlamentų ar švietimo įstaigų, ypač pasididžiavimo (Pride) mėnesio metu, kuriuo norima išreikšti solidarumą su LGBTQ+ bendruomene. Vėliavos keliamos ir ypatingų atvejų metu - po homofobinių, transfobinių atakų ir nusikaltimų. Iškelta vaivorykštės vėliava nei Vokietijoje, nei Belgijoje ar Prancūzijoje, kaip ir daugelyje kitų šalių nekelia jokios nuostabos visuomenei.

Beje, Ukrainos prezidentas V. Zelenskis vargu ar sutiktų su R. Karbauskio pozicija, kad kova už LGBTQ+ lygiateisiškumą yra nepagarba jo valstybei. Ukrainos lyderis pats yra išreiškęs palaikymą tos pačios lyties partnerystei.

R. Karbauskio pasisakymas rodo, kad politikas nesupranta ir vėliavų paskirties. Ministerijos lange be vaivorykštės ir Ukrainos vėliavos matoma translyčių asmenų vėliava.