Maltoje kontracepcijos priemonės taps nemokamos

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Maltoje kontracepcijos priemonės taps nemokamos

Tre, 11/16/2022 - 18:00
Kategorija:
0 komentarų

Malta nuo kitų metų savo piliečiams pasiūlys nemokamas kontraceptines priemones. Tokį sprendimą priėmė valdantieji planuodami kitų metų biudžetą.

Parlamente pristatant 2023 metų biudžetą ministro pirmininko pavaduotojas Chris Fearne pabrėžė, kad nemokama kontracepcija padės užtikrinti geresnį šeimos planavimą. Jis pridūrė, kad tokios paslaugos taip pat turėtų padėti sumažinti užsikrėtimų lytiniu keliu plintančiomis ligomis.

Ministro pirmininko pavaduotojas, Darbo partijos narys, informavo parlamento narius, kad vyriausybė ketina vykdyti aktyvią švietimo kampaniją bei informuoti piliečius kaip jie turėtų pasirūpinti savimi, kad išvengtų ligų ir neplanuoto nėštumo.

Tiesa Chris Fearne nedetalizavo kokie konkrečiai produktai bus nemokami. Kovo mėnesį vykusiuose parlamento rinkimuose jo partija žadėjo padaryti nemokamas kontraceptines tabletes ir intrauterinę kontracepcijos priemonę (spiralę).

Taip pat, Socialinių sveikatos veiksnių skyrius, priklausantis Visuomenės sveikatos priežiūros tarnybai, šiuo metu atlieka nacionalinį lytinės ir reprodukcinės sveikatos tyrimą, kurio tikslas – ištirti Maltos gyventojų žinias, požiūrį ir elgesį šia tema.

Apklausa padės nustatyti svarbius aspektus, kuriuos reikia spręsti nacionaliniu lygmeniu, įskaitant prevenciją, gydymą ir paslaugas, reikalingas seksualinės sveikatos poreikiams tenkinti.