Kameros užfiksavo kaip gėjai albatrosai randa savo tikrąją meilę (video)

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Kameros užfiksavo kaip gėjai albatrosai randa savo tikrąją meilę (video)

Ket, 10/06/2022 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Naujausioje Davido Attenborougho serialo „Užšalusi planeta II“ serijoje parodyta jaunų albatrosų patinų pora, kurie suranda vienas kitą ir džiaugiasi meile.

Šie vaizdai nufilmuoti Antipodų saloje, kurioje gyvena nesuskaičiuojamas skaičius paukščių, įskaitant klajojančių albatrosų bendruomenes. D. Attenborough pastebėjo 14 metų albatroso patiną, kuris lytiškai subrendo ir pagaliau buvo pasiruošęs susirasti porą. Jis netrukus rado tinkamą kandidatę ir pradėjo ją vilioti atlikdamas ritualinį trypimo ir kitų judesių procesą.

Viskas klostėsi gerai, bet tada atvyko papildomas piršlys. Netrukus naujasis atvykėlis išskleidė sparnus. Prie jų prisijungė trečias patinas ir patelė nusprendė nuskristi.

Kol jaunasis patinas svarstė, kur suklydo, kitas paukštis apsuko ratą, tuomet staigiai priskrido arčiau. Pora susižavėjo vienas kitu beveik iš karto, ir neilgai trukus jiedu matavo savo sparnų ilgį bei glaustėsi.

Vėliau pora užfiksuota viename lizde. Tai gali tapti meilės ryšiu visam gyvenimui, nes žinoma, kad klajojantys albatrosai turi ilgalaikius santykius, kai kuriais atvejais trunkančius iki 50 metų.

D. Attenborough pažymėjo, kad tokie tos pačios lyties santykiai vis dažnesni. Juo labiau, kad patelių ir patinų santykis yra 3:1.