Slovėnijoje LGBTQ+ galės ir tuoktis ir įsivaikinti. Debatuose opozicija aiškino, kad moteris negali atstoti vyro

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Slovėnijoje LGBTQ+ galės ir tuoktis ir įsivaikinti. Debatuose opozicija aiškino, kad moteris negali atstoti vyro

Tre, 10/05/2022 - 11:54
Kategorija:
0 komentarų

Slovėnijos Nacionalinė Asamblėja pritarė įstatymui, kuris įteisina tos pačios lyties asmenų santuokas ir įvaikinimą. Antradienį 48 parlamentarai balsavo UŽ, 29 - PRIEŠ ir taip patvirtino Šeimos kodekso pakeitimus. Tiesa, debatai parlamente tikrai nebuvo ramūs.

Kodekso pakeitimai apibrėžia santuoką kaip dviejų asmenų sąjungą ir leidžia homoseksualiems partneriams įsivaikinti vaikus tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir heteroseksualioms poroms.

Vyriausybės parengtas įstatymo projektas buvo priimtas praėjus dviem mėnesiams po to, kai Konstitucinis Teismas paskelbė sprendimą, kuriuo santuokos, kaip vyro ir moters sąjungos, ir draudimas tos pačios lyties partneriams įsivaikinti laikomas diskriminaciniu. Konstitucinio Teismo sprendimas tuomet įsigaliojo nedelsiant, o tos pačios lyties partneriams buvo leista tuoktis.

Koalicijai priklausantys parlamentarai pritarė įstatymo projektui vienareikšmiškai, o konservatyvioji opozicija Demokratai (SDS) ir Naujoji Slovėnija (NSi) tam prieštaravo.

„Pripažįstame tos pačios lyties porų teises, kurias jos turėjo turėti jau seniai“, – parlamentarams sakė valstybės sekretorius Simonas Maljevacas. - „Slovėnija pagaliau prisijungia prie daugelio Europos ir pasaulio šalių, kurios jau suteikė lygias teises heteroseksualioms ir tos pačios lyties poroms“.

SDS teigė, kad homoseksualios poros jau turi tokias pačias teises kaip ir heteroseksualios poros. Partijos atstovai aiškino, kad įsivaikinimas negali būti leidžiamas vienalytėms poroms.

„Įvaikinimas nėra susijęs su (tos pačios lyties) porų, norinčių turėti vaiką, teisėmis, o su pagalba vaikams“, – įstatymų leidėjams sakė SDS parlamentinės frakcijos vadovė Alenka Jeraj. - „Net geriausias tėtis negali pakeisti motinos, ir jokia mama negali pakeisti tėvo“.

Tuo tarpu NSi teigė nesuprantantys, kaip vyro ir moters sąjunga gali turėti tokią pat reikšmę kaip ir homoseksualių partnerių sąjunga, nes pirmoji iš prigimties yra sukurta gimdymui, o tos pačios lyties asmenų santuoka – ne.

Slovėnija nuo 2004 m. yra Europos Sąjungos narė. Du milijonų gyventojų turinti šalis prisijungia prie 15 ES šalių, kurios jau įteisino galimybę sudaryti santuoką visiems žmonėms.