Japonijos teismas leido susituokusiam amerikiečiui likti su vyru šalyje

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Japonijos teismas leido susituokusiam amerikiečiui likti su vyru šalyje

Ant, 10/04/2022 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Gėjus amerikietis, persikėlęs į Japoniją gyventi su savo vyru, iškovojo dalinę pergalę ilgoje teisminėje kovoje, praneša PinkNews. Jis siekė gauti teisę nuolatos gyventi Japonijoje, kuri yra jo vyro gimtoji šalis.

Tokijo apygardos teismas paskelbė, kad amerikietis gali likti šalyje, bet negali gauti nuolatinės gyvenamosios vietos. Dar daugiau – teisėjas nurodė Andrew High išduoti ilgalaikę vizą ir atlyginti patirtą žalą už ilgus metus trukusią poros kovą būti kartu. Jam turėtų būti išmokėta 1,1 mln. jenų (apie 7 700 eurų).

A. High padavė ieškinį prieš Japonijos vyriausybę dar 2019 m. Jis penkis kartus kreipėsi į atsakingas institucijas išduoti ilgalaikį leidimą gyventi šalyje, motyvuodamas tuo, kad yra vedęs Japonijos pilietį. Tačiau kiekvieną kartą jo prašymas buvo atmestas, nes tos pačios lyties asmenų santuoka Japonijoje teisiškai nepripažįstama. Tokie prašymai patenkinami tik skirtingų lyčių sutuoktinių atvejais.

Spaudos konferencijoje po sprendimo Japan Times A. High sakė, kad nors tai buvo „teigiamas žingsnis į priekį“, jis vis tiek buvo nusivylęs teismo sprendimu.