Kalifornija tapo pirmąja valstija siūlančia prieglobstį trans jaunimui

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Kalifornija tapo pirmąja valstija siūlančia prieglobstį trans jaunimui

Sek, 10/02/2022 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Kalifornijos gubernatorius Gavin Newsom pasirašė įstatymą, pagal kurį valstija tapo trans jaunuolių ir jų šeimų prieglobsčiu, praneša PinkNews.

Įstatymas įsigalios 2023 m. sausio 1 d. ir apsaugos tuos, kurie nori atvykti į Kaliforniją ir gauti medicininį gydymą trans vaikams. Įstatymą pristatęs senatorius Scott Wiener socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė, kad įstatymas „pasiūlys prieglobstį“ trans vaikams ir jų šeimoms, jei jų veiksmai bus traktuojami kaip kriminalinis veiksmas „savo gimtosiose valstijose“.

„Tokios valstijos kaip Teksasas ir Alabama siekia išardyti šias šeimas“, – rašė S. Wiener. - „Kalifornija tame nedalyvaus“.

Naujasis įstatymas uždraus Kalifornijos teismams ir advokatams vykdyti už valstybės ribų išduotus teisinius nurodymus, susijusius su trans nepilnamečių priežiūra.

Taip pat Kalifornijos teismams bus suteikta teisė spręsti dėl vaiko globos, jei vaikas yra valstijoje, kad gautų specialią sveikatos priežiūrą, pvz., brendimo blokatorius ar hormonų terapiją.

„Kalifornijoje mes tikime lygybe ir atvirumu“, – sakė Kalifornijos gubernatorius Gavin Newsom. - „Manome, kad niekas neturėtų būti persekiojamas už tai, kad gavo reikalingą priežiūrą, įskaitant lytį keičiančią priežiūrą“.

Jis tęsė: „Tėvai žino, kas geriausia jų vaikams, ir jie turėtų galėti be baimės priimti sprendimus dėl savo vaikų sveikatos“.