Pirmadienį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete rengiami klausymai dėl civilinės sąjungos

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Pirmadienį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete rengiami klausymai dėl civilinės sąjungos

Sek, 09/11/2022 - 19:15
Kategorija:
0 komentarų

Pirmadienį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdis turėtų būti „karštas“ kaip sporto salėje. Jo metu, nuo dešimtos valandos, bus svarstomi civilinę sąjungą ir „artimą ryšį“ siūlantys įteisinti teisės aktai.

Komitetas turės apsispręsti ką daryti su dviem teisės aktais, kurie skirtingus kelius ir yra grindžiami besiskiriančia ideologija. Vieną kelią siūlo Seimo nariai siūlantys įteisinti civilinę partnerystę. Kitą idėją siūlo Paulius Saudargas ir nemaža dalis opozicijos.

„Iš pirmo žvilgsnio jie yra vienas kitą šalinantys, tai kažin, ar pavyks ten ką nors sujungti. Greičiausiai komitete turėsime apsispręsti, kas toliau juda, o kas balsų dauguma judėti negali. Jeigu jie eina abu, jie vienas kitą šalina, jie alternatyvūs. Matyt, kad abiejų paleisti į gyvenimą neišeis“, – duodamas interviu Delfi svarstė komiteto pirmininkas S. Šedbaras.

Nors darbotvarkėje nėra įtrauktas ir trečio – A. Širinskienės projekto svarstymas, kuriuo norima partnerystę leisti įteisinti panašiomis į verslo santykius sutartimis, komiteto pirmininkas pripažįsta, kad ir dėl to teks apsispręsti.