Cenzūra: Pensilvanijos mokyklos savo bibliotekose uždraudžia LGBTQ+ knygas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Cenzūra: Pensilvanijos mokyklos savo bibliotekose uždraudžia LGBTQ+ knygas

Tre, 12/29/2021 - 15:53
Kategorija:
0 komentarų

Pensilvanijos mokyklos įvedė naujas taisykles, kurios draudžia knygas, kuriose kalbama apie lytinę tapatybę, savo bibliotekose, praneša GayTimes. Pennridge mokyklų tinklo darbuotojams apie šias taisykles buvo pranešta pradinio ugdymo viršininko pavaduotojo Anthony Rybarczyko el. laišku.

„Reikalaujame kad bibliotekose knygos su lyties tapatumo turiniu būtų išbrauktos iš dabartinių mokymosi programų“, – rašoma el. laiške. Taip pat teigiama, kad pašalintos knygos bus įvertintos dėl „delikačių temų, apimančių nešvankią kalbą, smurtą, lytinę tapatybę ir atvirą seksualinį turinį“.

Pasibaigus šiam vertinimo procesui, konsultantai suteiks tam tikroms knygoms žymas, kurios nulems, kad jas skaityti mokiniai galės tik tėvams ar globėjams paprašius.

Be minėto sprendimo, taip pat priimtos griežtos gaires dėl mokininiams vadinti naudojamų įvardžių ir vardų. Terminai „susiję su LGBTQ+“ neturėtų būti aptariami su pradinių klasių mokiniais.
Naujosiose taisyklėse taip pat nurodyta, kad vidurinių ir aukštųjų mokyklų mokiniai, norintys pakeisti savo vardą ar įvardžius, turi pateikti „tėvų leidimą“.

Daugiau GayTimes.