Graikija uždraudžia „lytį normalizuojančias“ operacijas interseksualiems kūdikiams

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Graikija uždraudžia „lytį normalizuojančias“ operacijas interseksualiems kūdikiams

Tre, 08/10/2022 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

Interseksualių asmenų, turinčių skirtingų lyties savybių, operacijos baigdavosi sterilizacija, seksualinio pojūčio praradimu ir kitomis sveikatos problemomis, rašo NBCnews. Todėl Graikijos parlamentas uždraudė „lytį normalizuojančias“ operacijas kūdikiams, gimusiems interseksualiais - su netipinėmis chromosomomis, kurios veikia jų kūną taip, kad tai neatitinka norminių vyro ar moters lyties apibrėžimų.

Pagal naują įstatymą, jaunesniems nei 15 metų amžiaus asmenims Graikijoje uždrausta atlikti operacijas, kuriomis siekiama užtikrinti, kad vaikas būtų priskiriamas tradiciškai suvokiamoms vyro ar moters lytims. Tokios operacijos gali būti atliktos tik su teismo leidimu.

Įstatymo projektas numato baudas ir įkalinimo bausmę gydytojams, atliekantiems tokią operaciją.

Mane tikrai nuliūdino praeities klaidos, kurios privedė prie dramatiškų situacijų, nes mums trūko žinių ir drąsos“, – prieš balsavimą parlamente sakė ministras pirmininkas Kyriakos Mitsotakis.

Vyresniems nei 15 metų interseksualiems asmenims operacijos, įskaitant korekcines operacijas ar hormonų terapiją, skirtą pakeisti veido ar kūno savybes, bus leidžiamos, jei paauglys nurodys, jog su tuo sutinka.

Rinio Simeonidou, interseksualios paauglės motina ir „Intersex Graikija“ generalinė sekretorė prieš balsavimą parlamente sakė, kad įstatymo projekto patvirtinimas bus „tikrai istorinis momentas visiems interseksualiems vaikams Graikijoje“ ir gera pradžia šalinant interseksualių asmenų teisių pažeidimus.

Malta, Portugalija ir Vokietija jau uždraudė tokias operacijas, dėl kurių praeityje interseksualūs asmenys buvo sterilizuojami, prarando seksualinius pojūčius, patyrė psichosomatines traumas ir sveikatos problemos.

Graikija šiais metaus uždraudė ir vadinamąją atvertimo terapiją nepilnamečiams – praktiką, kuria siekiama slopinti asmens seksualinę orientaciją ar lytinę tapatybę ir kurią sveikatos ekspertai pasmerkė kaip psichologiškai žalingą ir neetišką.